Już w przyszłym miesiącu w japońskich kinach zadebiutuje dwuczęściowy film anime Pretty Guardian Sailor Moon Cosmos The Movie. Nic więc dziwnego, że studia TOEI i DEEN promujące swoje nadciągające dzieła.

Do sieci trafił zwiastun przedstawiający wszystkie dziewięć członkiń Shadow Galactica, czyli antagonistki finałowego wątku mangi Sailor Moon. Wygląda na to, że tym razem przed Czarodziejkami stanie naprawdę trudne wyzwanie.

 

 

Nadciagający dwuczęściowy film anime przygotowują studia animacji TOEI i DEEN. Pozycję reżysera obejmuje Tomoya Takahashi, a scenariusz to dzieło Kazuyukiego Fudeyasu. Za design postaci odpowiada Kazuko Tadano, natomiast dyrektorką artystyczną (z ramienia studia Jack) jest Yumiko Kuga. Warto także dodać, że muzykę skomponuje Yasuharu Takanashi.

Czarodziejka z Księżyca to manga autorstwa Naoko Takeuchi, która ukazywała się w latach 1991 - 1997. Tytuł ten przedefiniował gatunek magical girl, jako że poprzednie bohaterki tego gatunku nie wykorzystywały swoich mocy do walki ze złem, a stało się to jednym ze standardowych archetypów.

Film Pretty Guardian Sailor Moon Cosmos The Movie wejdzie do japońskich kin w dwóch częściach - datowanych na 9 i 30 czerwca 2023 roku. Możliwe, że w Polsce seans będzie możliwy za pośrednictwem platformy Netflix, jednak informacja ta nie została jeszcze potwierdzona.