Już jutro, 20 kwietnia, na łamach strony Mangaplus zadebiutuje 80. rozdział mangi Boruto. Fani już od dawna mają nadzieję, że wkrótce doczekają się przeskoku czasowego i wygląda na to, że autorzy faktycznie przygotowują się do tego zabiegu fabularnego. Niestety, nie nastąpi on tej wiosny.

W najnoszym numerze magazynu V-Jump przeczytamy, że manga Boruto zostanie wstrzymana na kilka miesięcy. Masashi Kishimoto i Mikio Ikemono przygotowują się do rozpoczęcia nowego wątku fabularnego - prawdopodobnie wspomnienego time skipu. Na czytelników czeka długa przerwa, która potrwa aż do wydania tegorocznego 10. numeru magazynu V-Jump. 81. rozdział mangi Boruto ujrzy światło dzienne dopiero 20 sierpnia 2023 roku.

 

 

Manga Boruto jest wydawana jako miesięcznik, a najnowsze rozdziały można legalnie czytać na łamach serwisu Manga Plus.

W zeszłym miesiącu zakończył się pierwszy sezon serii anime Boruto: Naruto Next Generations. Już teraz zapowiedziano drugą serię, która nie posiada jeszcze terminu premiery. Mając jednak na uwadze, że teraz mangowy pierwowzór zaliczy kilka miesięcy przerwy, powrót animowanej adaptacji może nie nastąpić w najbliższym czasie. Pierwszy sezon przygód syna Naruto zakończył się po 66 rozdziałach z wydanych do tej pory 79 rozdziałów.

Na koniec przypominamy, że studio Pierrot ogłosiło, iż już we wrześniu odbędzie się emisja czterech zupełnie nowych epizodów oryginalnej serii anime Naruto. Zabieg ten stanowi część obchodów 20-lecia animowanej adaptacji historii o twardogłowym ninja numer jeden.

Tagi Anime Manga