Rimuru-sama powraca! Od oficjalnej zapowiedzi trzeciego sezonu serii anime Tensei shitara Slime Datta Ken (That Time I Got Reincarnated as a Slime) minęło zaledwie kilka miesięcy, a już teraz poznaliśmy dokładny termin premiery nowych odcinków tej wysoko ocenianej produkcji.

Dowiedzieliśmy się, że seans trzeciego sezonu tego tytułu będzie możliwy... w kwietniu 2024 roku. Niestety, na nowe epizody poczekamy jeszcze ponad rok.

 

 

Mając na uwadze, że light novel, autorstwa Fuse i Taiki Kawakamiego, nadal się ukazuje, nadciągający sezon prawdopodobnie ponownie obejmie 24 odcinki. Nie bądźmy również zaskoczeni, jeśli studio 8bit zdecyduje się także ten sezon podzielić na dwie części (po 12 epizodów) z kilkumiesięczną przerwą w połowie.

Poza nowym sezonem na fanów tego uniwersum czeka także kolejna niespodzianka. Zapowiedziano 3-częściowy cykl odcinków OVA, które pojawią się już jesienią 2023 roku. Japońscy widzowie będą mogli je zakupić na nośnikach blu-ray i DVD. Podjęty w nich zostanie poboczny wątek "Koriusu no Yume" (Coleus's Dream).

Tensei shitara Slime Datta Ken to historia mężczyzny, który po śmierci odradza się w innym świecie, ale zamiast ludzkiej formy otrzymuje postać galarety (slime). Szybko okazuje się jednak, że Rimuru nie jest to żadna przeszkoda, a raczej ogromna pomoc w jego nowej misji - budowie potężnego mocarstwa. Pierwszy sezon serii anime zadebiutował w 2018 roku, a druga seria pojawiła się w dwóch częściach w 2021 roku.

Czekacie na powrót tego tytułu?