Już na początku przyszłego tygodnia będziemy świętować Dzień Pokemonów, czyli 27. rocznicę premiery gier Pokemon Red i Blue. Jubileusz wypada 27 lutego i to również wtedy odbędzie się specjalna transmisja.

Przedstawiciele The Pokemon Company oficjalnie ogłosili, że już w poniedziałek odbędzie się stream poświęcony kieszonkowym stworkom. Dokładny termin to 27 lutego godz. 15:00 czasu polskiego.

 

 

Na graczy czeka aż 20 minut interesujących ogłoszeń związanych z uniwersum Pokemon. Naprawdę ciężko przewidzieć, jakie niespodzianki przygotowali twórcy, ale jest prawdopodobnie za wcześnie na zapowiedź kolejnej gry z kieszonkowymi stworkami. Premiera Pokemon Scarlett & Violet miała miejsce w listopadzie 2022 roku.

Niedawno dowiedzieliśmy się jednak, że już wkrótce rozpocznie się specjalne jubileuszowe wydarzenie - Pokémon Together.

Rozpoczynając kampanie Pokémon Together, The Pokémon Company International zaprasza wszystkich trenerów do świętowania. W Pokémon Day fani z całego świata mogą zamieszczać w social mediach zdjęcia i filmy związane z ich ulubioną marką Pokémon. Materiały z specjalnym oznaczeniem #PokemonTogether, maja szanse na zostanie częścią mozaiki ułożonej w ikonicznego Poké Balla, który będzie opublikowany w Pokémon Day. Oficjalne kanały społecznościowe @PokemonNewsUK będą również prezentować materiały z #PokemonTogether od członków globalnej społeczności fanów, aby zainspirować Trenerów do własnych zgłoszeń i pokazać, co Pokémon oznacza dla tak wielu osób na całym świecie.

"Od początku swojego istnienia Pokémon miał wyjątkową zdolność fizycznego i wirtualnego łączenia ludzi" - powiedział Andy Hartpence, starszy dyrektor marketingu The Pokémon Company International. " W 2023 roku liczymy na jeszcze większe zaangażowanie fanów do spędzania czasu razem w wydarzeniu Pokémon Together. Zapraszamy Trenerów do Grania-, Odkrywania-, Oglądania-, Kolekcjonowania-, Wymiany-, celebrujmy Pokémon Together."