Denji nadciąga! Już od dłuższego czasu wiedzieliśmy, że seria anime Chainsaw Man zadebiutuje w październiku tego roku. Tym razem jednak podano dokładny termin premiery tej wyczekiwanej produkcji.

Pierwszy epizod serii Chainsaw Man ujrzy światło dzienne już 11 października 2022 roku. Oznacza to, że dostaniemy ten tytuł zaledwie jeden dzień po premierze nowego sezonu Bleacha. Zapowiada się naprawdę intensywna jesień.

fdndn

 

Opis: Denji chciałby wieść normalne życie, ale pewnego dnia zostaje zabity przez złego demona. To jednak nie koniec jego historii. Denji łączy sie z zaprzyjaźnionym demonem-piłą i staje się człowiekiem-piłą, po czym dołącza do organizacji walczącej ze złymi demonami.

Obsada głosowa:

  • Denji - Kikunosuke Toya
  • Makima - Tomori Kusunoki
  • Aki Hayakawa - Shogo Sakata
  • Power - Fairouz Ai

Za powstanie mangi Chainsaw Man odpowiada Tatsuki Fujimoto, autor docenianego tytułu Fire Punch. Wersję animowaną przygotowuje studio MAPPA, które odpowiada za takie tytuły jak Jujutsu Kaisen, czy najnowszy sezon Attack on Titan.

Pierwsza część mangi Chainsaw Man, czyli 97 rozdziałów, ukazywała się od grudnia 2018 do grudnia 2020 roku. Druga część wystartowała w lipcu tego roku i do tej pory ukazało się już kilka nowych rozdziałów. Tytuł ten można czytać na łamach serwisu Manga Plus.