Zgodnie z licznymi zapowiedziami, już na początku przyszłego miesiąca do szerszej dystrybucji na terenie naszego kraju wejdzie najnowsze dzieło Mamoru Hosody - film anime o tytule Belle. Produkcja ta zadebiutowała w Polsce jesienią 2021 roku, w ramach 8. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Jednak, dopiero teraz szansę na seans otrzymają widzowie z całego kraju.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Nowe Horyzonty udostępnili zwiastun filmu anime Belle z polskim dubbingiem. Poniższe wideo przedstawia Suzu i Belle w polskiej wersji, czyli z głosem piosenkarki Darii Zawiałow. Przygotowała ona również utwory, które usłyszymy w trakcie seansu.

 

 

Opis: Suzu na co dzień jest nieśmiałą uczennicą liceum. Po trudnym dzieciństwie czuje się samotna i zagubiona. Wszystko zmienia się, kiedy wchodzi do ogromnego, wirtualnego świata „U”, gdzie ucieka w swoją internetową postać. Tam nie jest już skrytą Suzu, ale Belle – piękną, utalentowaną i uwielbianą w całym internecie piosenkarką. Pewnego dnia jej koncert przerywa budzące grozę wirtualnego świata tajemnicze stworzenie. Czy uda jej się odkryć tożsamość zagadkowej Bestii? Zaskakujące poszukiwania okażą się podróżą pełną przygód i wyzwań oraz drogą do odkrycia swojego prawdziwego „ja” w świecie, w którym możesz być kimkolwiek chcesz.

„Belle” powstała w japońskim Studio Chizu (należącym do Mamoru Hosody i producenta Yuichiro Saito) oraz w irlandzkim Cartoon Saloon, które odpowiada za sukces m.in. „Sekretu wilczej gromady”. Reżyserzy Tom Moore i Ross Stewart osobiście przyczynili się do wizualnego uniwersum filmu.

 

 

Za wygląd postaci odpowiada Jin Kim, jeden z najwybitniejszych artystów w swoim fachu („Kraina Lodu”, „Zaplątani”, „Vaiana: Skarb oceanu”). Design budynków w wirtualnym filmowym świecie przygotował brytyjski architekt Eric Wong. Autorem muzyki jest Ludvig Forssell, kompozytor znany ze współpracy z twórcą gier wideo Hideo Kojimą („Metal Gear Solid V”).

Uwzględniając duże zainteresowanie tytułem, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty wprowadzi do kin film w dwóch wersjach – z dubbingiem oraz z polskimi napisami. Oficjalna premiera filmu zaplanowana jest na 1 kwietnia.