W zeszłym miesiącu dostaliśmy ogłoszenie związane z obchodami 20-lecia mangi Fullmetal Alchemist. Choć nadzieje fanów tego tytułu nieco się rozpaliły, wygląda na to, że tajemniczy projekt, o którym mieliśmy przeczytać w nowym numerze magazynu Shounen Gangan, nie będzie niczym wielkim. Chociaż...

Przedstawiciele firmy Square Enix oficjalnie zapowiedzieli grę mobilną ze świata Fullmetal Alchemist. Tytuł ten zmierza na urządzenia z system iOS i Android, a dodatkowe informacje dostaniemy już najbliższej zimy.

 

 

Warto dodać, że 20-lecie mangi Fullmetal Alchemist wypada dokładnie dzisiaj, 12 lipca 2021 roku. W związku z obchodami tego ważnego dnia ogłoszono również, że niedługo na terenie Japonii odbędzie nowa wystawa związana z tym kultowym tytułem. Będzie można na niej zobaczyć nowe grafiki przygotowane przez autorkę, Hiromu Arakawę.

Przy okazji pani Arakawa ogłosiła, że pracuje obecnie nad kompletnie nową mangą, która rozpocznie się już niedługo na łamach miesięcznika Shonen Gangan. Poniżej znajdziecie pierwszy szkic związany z jej kolejnym dziełem.

 

Przypominamy, że manga Fullmetal Alchemist otrzymała dwie wersje anime. Jedna, zakończona niekanonicznie, była emitowana w latach 2003 - 2004, oraz druga, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, w pełni bazowała na mandze i pokryła cały materiał źródłowy w latach 2009 - 2010. Poza pełnometrażowym filmem anime Fullmetal Alchemist: The Conqueror of Shamballa (2005), w 2017 roku pojawiła się produkcja aktorska, w której główną rolę zagrał Ryôsuke Yamada.

Czekacie na premierę gry mobilnej Fullmetal Alchemist? A może bardziej zainteresowała was nowa manga Hiromu Arakawy?

Tagi Anime Gry Manga