Szykuje się naprawdę dobry rok dla fanów cyklu gier Persona. Przedstawiciele firmy Atlus otworzyli oficjalną stronę poświęconą obchodom 25-lecia wspomnianej serii.

Ogłoszono również, że w okresie od września 2021 roku do jesieni 2022 roku światło dzienne ujrzy aż siedem nowych projektów ze świata Persony.

"W 2021 roku seria Persona świętuje 15 milionów sprzedanych egzemplarzy gier. Wszystkim naszym fanom dziękujemy za wieloletnie wsparcie, dziękujemy wam z głębi serca. Już we wrześniu Persona będzie świętowała swoje 25-lecie. Aby ukazać jak bardzo jesteśmy wdzięczni graczom przygotowaliśmy kilka projektów, które pojawią się między wrześniem 2021 roku, a jesienią 2022 roku" - czytamy na stronie.

hhh

 

"W ramach celebracji 25. rocznicy nadciąga wiele niespodzianek, eventów i informacji związanych z grami. Wkrótce pojawi się więcej szczegółów w tym temacie. Wyczekujcie ich" - czytamy dalej w komunikacie.

Niestety, żadne dodatkowe szczegóły w związku z tajemniczymi projektami nie zostały wyjawione. Możliwe, że na fanów czekają niewielkie przedsięwzięcia, ale istnieje także prawdopodobieństwo, że firma Atlus zapowie grę Persona 6, zwłaszcza, że od premiery Persony 5 minęło już ponad 4,5 roku.

Persona to seria japońskich gier fabularnych firmy Atlus. Seria jest spin-offem Megami Tensei, a pierwsza gra z serii powstała w oparciu o świat przedstawiony w Shin Megami Tensei If.... Od czasu wydania w 1996 roku pierwszej gry z serii, Revelations: Persona na konsolę PlayStation, wydano 9 tytułów (w tym 4 spin-offy), z których ostatnim jest Persona 5 na konsole PlayStation 3 i PlayStation 4. Nazwa serii pochodzi od istot nadnaturalnych, opartych na personach bohaterów, które mogą oni przyzywać w walce.

Czekacie na nowe projekty ze świata Persony?

 

Tagi Gry