Nadszedł moment, na który czekali polscy fani mangi i anime. Wydawnictwo Waneko oficjalnie zapowiedziało premierę 1. tomu mangi Jujutsu Kaisen, autorstwa Gege Akutani.

Opis: Yuuji Itadori wygląda jak przeciętny nastolatek, ale posiada ogromną siłę fizyczną. Każdy klub sportowy chętnie przyjąłby go w swoje szeregi, jednak chłopak woli spędzać czas w szkolnym klubie okultystycznym. Pewnego dnia kolegom z klubu udaje się zdobyć zapieczętowany, przeklęty przedmiot. Niewiele wiedzą na jego temat, mimo to postanawiają złamać pieczęć i uwalniają przerażającą grozę, która zmieni życie Yuujiego...

Pierwszy tom tego niezwykle popularnego tytułu trafi na sklepowe półki, w granicach naszego kraju, już 5 maja 2021 roku. Obecnie w Japonii dostępne jest 14 tomów, a kolejne rozdziały Jujutsu Kaisen nadal się ukazują.

 

Jujutsu Kaisen to ostatnimi czasy jeden z największych fenomenów w fandomie mangi i anime. Od października 2020 roku emitowana jest seria anime bazująca na tym tytule, dzięki czemu sprzedaż tomów w Kraju Kwitnącej Wiśni wystrzeliła niemal dosłownie w kosmos. Jeszcze niedawno łączna sprzedaż tomów wynosiła 8,5 mln sztuk. 13 stycznia 2021 roku było to już 20 mln egzemplarzy, a 26 stycznia japoński wydawca poinformował o łącznej sprzedaży na poziomie 25 mln tomów.

Od kilku miesięcy polscy fani mangi i anime wyczekiwali zapowiedzi wydania tego tytułu w naszym kraju. Wśród potencjalnych wydawców wielokrotnie wymieniane było właśnie Waneko, które postanowiło nie trzymać dłużej czytelników w niepewności.

Przy okazji ogłoszono również polską premierę tomu "zerowego". Premiera Jujutsu Kaisen "0-Tokyo Toritsu Jujutsu Koutou Senmon Gakkou" przypadnie na 5 września 2021 roku.

Opis: Historia tego tomiku ma miejsce rok przed tym, gdy koledzy Yuujiego łamią pieczęć na przeklętym przedmiocie. Opowieść skupia się na Maki, Pandzie, Toge and Yucie Okkotsu. Tom "Zerowy" zostanie wydany równolegle z tomem trzecim Jujutsu Kaisen.

 

Mieliście styczność z tym tytułem? A może oglądacie na bieżąco serię anime? Podzielcie się z nami swoimi wrażeniami związanymi z Jujutsu Kaisen.