Nieprawdopodobne, a jednak! Najnowsze dzieło Makoto Shinkai - Kimi no na wa. (Your name.) - będzie do obejrzenia w Polsce już za kilka dni, podczas festiwalu filmów animowanych Animocje. Na Facebooku powstało specjalne wydarzenie, na którym możecie przeczytać więcej odnośnie seansu tej produkcji, który muszą zobaczyć wszyscy fani japońskich animacji. W naszej recenzji film Kimi no na wa. zdobył ocenę 9,6/10. Festiwal Animocje odbywa się właśnie w Bydgoszczy i potrwa jeszcze do soboty. Jak informują organizatorzy, pokaz wspomnianej produkcji będzie miał miejsce 28 kwietnia o godz. 21:00.

AKTUALIZACJA: Po skontaktowaniu się z organizatorami wydarzenia dowiedzieliśmy się, iż seans będzie zawierał angielskie napisy (możliwe, że jednak będą polskie, ale nie jest to pewne). Uprzedzając pytania - jest to pokaz licencjonowany, za zgodą japońskiego dystrybutora.

Produkcja ta opowiada niezwykle zawiłe losy dwójki nastolatków - dziewczyny imieniem Mitsuha i chłopaka, Takiego. Mitsuha mieszka na wsi, a Taki w stoli Japonii, Tokio. Nieoczekiwanie zamieniają się ciałami. Jest to jednak tylko początek ich niesamowitych przygód.

Zestaw blu-ray z filmem Kimi no na wa. był swego czasu datowany w Japonii na 30 października, jednak termin ten nie jest pewny.

 

Tagi Anime