To znowu ten czas. Wraz z początkiem lata startują dziesiątki nowych serii anime, a my - specjalnie dla was – wybraliśmy 12 najciekawszych nadciągających tytułów, wobec których nie możecie przejść obojętnie.

Tegoroczne lato zapowiada się naprawdę gorąco. Kontynuacje Bleacha i Jujutsu Kaisen to zaledwie początek tego, co nadciąga. Sprawdźcie poniższą listę.

Jujutsu Kaisen 2

Data premiery: 6 lipca

To drugi sezon wysoko ocenianej serii anime, która na przełomie 2020 i 2021 roku skradła serca milionów widzów z całego świata. Yuuji Itadori i jego towarzysze kontynuują walkę z demonami.

W nowych odcinkach zostaną przedstawione wątki "Hidden Inventory/Premature Death" i "Shibuya Incident" z oryginalnej mangi autorstwa Gege Akutami.

Mushoku Tensei 2

Data premiery: 2 lipca

Tego lata dostaniemy także dalsze losy Rudeusa Greyrata. W nowych odcinkach powraca jeden z najwyżej ocenianych isekaiów ostatnich lat.

To historia mężczyzny, który umiera i przenosi się do świata fantasy. Na miejscu odradza się jako młodzieniec obdarzony ogromnym talentem magicznym. Dzieło studia Bind odznacza się oryginalną fabułą i ciekawą kreacją postaci.

Horimiya -piece-

Data premiery: 1 lipca

Niestety, ale nie jest to drugi sezon serii anime Horimiya. Z udostępnionych informacji wynika, że nadciagająca produkcja przedstawi wątki z mangi, które zostały pominięte w ekranizacji z 2021 roku. Możemy zatem potraktować ten tytuł jako spin-off, lub uzupełnienie pierwszej serii.

Na widzów czekają zatem nowe przygody Hori i Miyamury, oraz ich przyjaciół.

Masamune-kun no Revenge R

Data premiery: 3 lipca

Tegoroczne lato to prawdziwy okres kontynuacji. W drugim sezonie powraca również Masamune Makabe. Odrzucony przed laty, a teraz niezwykle przystojny, nastolatek zamierza zemścić się na dziewczynie, która przed laty złamała mu serce.

Od emisji pierwszego sezonu minęło już ponad sześć lat.

Bleach: Thousand-Year Blood War - The Separation

Data premiery: 8 lipca

To druga z zaplanowanych czterech części nowego sezonu Bleacha. Ichigo Kurosaki i Shinigami ze Stowarzyszenia Dusz toczą nieprzerwaną wojnę z armią Quincy.

Podobnie jak w przypadku poprzedniej części, również i tym razem na widzów czeka 13 epizodów. Seans kolejnych części nie posiada jeszcze terminu premiery.

Hataraku Maou-sama! 3

Data premiery: 13 lipca

To seria określona jako drugi sezon „Hataraku Maou-sama!!” (2022), czyli tak naprawdę trzeci sezon anime z 2013 roku. Nowe odcinki ponownie opracowuje studio 3Hz.

Władca piekieł zstąpił na Ziemię i przybrał ludzką formę. Po przyjęciu imienia Sadao Maou, rozpoczyna on pracę w popularnej sieci restauracji.

Zom 100: Bucket List of the Dead

Data premiery: 9 lipca

Po trzech latach morderczej pracy w szemranej firmie Akira jest już wyczerpany fizycznie i psychicznie. Młody mężczyzna nie spodziewa się jednak, że pewnego dnia, budząc się do pracy, zastanie świat opanowany przez zombie.

Tytuł ten bazuje na mandze, którą współtworzy Haro Aso, autor Alice in Borderland.

Rent-a-Girlfriend 3

Data premiery: 7 lipca

W trzecim sezonie powróci także popularna komedia romantyczna. Animowane przygody Kazuyi Kinoshity rozpoczęły się w 2020 roku, kiedy dostaliśmy pierwszy sezon tej serii.

To opowieść o młodym mężczyźnie, który zatrudnił „dziewczynę do wynajęcia”, jednak z czasem sprawy nieco się skomplikowały.

Bungo Stray Dogs 5

Data premiery: 12 lipca

Fani tego tytułu z pewnością nie spodziewali się tak szybko nowej serii. Wszak, czwarty sezon pojawił się w styczniu 2023 roku, a trzeci miał premierę w kwietniu 2019 roku.

Osamu Dazai i Atsushi Nakajima powracają, aby zająć się nową sprawą detektywistyczną.

Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan

Data premiery: 6 lipca

Tak, dobrze widzicie. To pełnoprawny remake wysoko ocenianej serii anime z lat 90-tych. Studio LIDENFILMS przygotowuje nową adaptację legendarnej mangi, autorstwa Nabuhiro Tasukiego.

Akcja tego tytułu rozgrywa się w Japonii w drugiej połowie XIX wieku. Kenshin Himura to dawny samuraj, który przed laty niósł ze sobą śmierć, ale już od bardzo dawna nie sięga po swój miecz. Niefortunnie, los chce, że Himura będzie musiał oczywiścić swoje imię z fałszywie skierowanych ku niemu zarzutów.

Spy Classroom 2

Data premiery: 13 lipca

To kolejny tytuł, który dopiero co dostał porcję świeżych odcinków. Studio feel. Kontynuuje swoje dzieło rozpoczęte w styczniu tego roku.

Lily to piękna dziewczyna o białych włosach, która uczy się w jednej z wielu placówek, w której kształceni są przyszli szpiedzy. Mimo świetnych wyników w testach pisemnych, słabo radzi sobie z zadaniami praktycznymi. Pewnego dnia Lily zostaje przydzielona do bardzo trudnej misji ze wsparciem elitarnych szpiegów. Niestety, nie wszystko idzie po myśli dziewczyny, bo jej kompani wcale nie są tak elitarni, jak sądziła.

Baki Hanma 2

Data premiery: 26 lipca (część I), 24 sierpnia (część II)

Najsilniejsi wojownicy na świecie powracają w dalszych odcinkach wysoko ocenianej serii anime Netfliksa. Tym razem na widzów czeka sezon podzielony na dwie części, które pojawią się w niewielkim odstępie czasu.

Nadciągające wątki to "Tale of Pickle & The Pickle War Saga" i "The Father VS Son Saga". Zapowiada się zatem nie tylko starcie z rozmrożonym prehistorycznym człowiekiem, ale także wyczekiwany pojedynek Bakiego i Yuujirou.


Mamy nadzieję, że to zestawienie ułatwi wam wybór nowych serii anime, które sprawdzicie już teg lata. Przypominamy przy okazji, że w lipcu startuje także wiele innych tytułów, o których nie wspomnieliśmy. Nie musicie ograniczać się tylko do tej listy. Miłego seansu!