Wraz z każdą porą roku w świecie anime pojawia się około 40 nowych serii. Oznacza, że przed końcem tego roku ujrzymy jeszcze bardzo wiele mniej lub bardziej ciekawych pozycji. Na co jednak czekamy najbardziej? Na powrót Tytanów? A może na kolejne pojedynki w szkole kucharskiej? Przedstawiamy krótką listę wybranych anime, które pojawią się jeszcze w tym roku, a nie możecie ich przegapić.

 

1. Shokugeki no Souma: Ni no Sara

 

 

Data premiery: Lipiec 2016 roku

 

Drugi sezon sezon anime o kulinarnych przygodach Yukihiry Soumy. Pierwsza seria była naprawdę niesamowita i zajęła 2. miejsce w przygotowanym przez nasz portal Top 10 najlepszych anime 2015 roku.  Anime skupia się na życiu młodych kucharzy w jednej z najbardziej elitarnych szkół kulinarnych na świecie. O ile sama fabuła prezentuje bardzo dobrze, o tyle ekranizacja anime została wykonana niezwykle widowiskowo. Pierwszy sezon zakończył się na 60. rozdziale mangi, która obecnie liczy 164 rozdziały i nadal wychodzi. Drugi, a nawet trzeci sezon są nieuniknione, gdyż seria cieszy się ogromną popularnością.

 

2. Berserk (2016)

 

 

Data premiery: Lipiec 2016 roku

 

Po wielu latach powraca kontynuacja kultowego anime Berserk, które odbiło się na kartach historii niezwykłą brutalnością, rozlewem krwi, ale również świetną fabułą. Pierwszy sezon został wyemitowany w latach 1997 – 1998 i opowiadał losy Gutsa, który dzierżąc ogromny miecz przemierza świat zwalczając siły zła. Manga służąca za materiał źródłowy rozpoczęła się w 1989 roku i po dziś dzień, ze względu na liczne przerwy, nie dobiegła końca.

 

3. D.Gray-man Hallow

 

 

Data premiery: Lipiec 2016 roku

 

Po długiej przerwie powraca również D.Gray-man. Pierwszy sezon liczył aż 103 epizody i został wyemitowany w latach 2006 – 2008. Seria skupia się na losach Allen Walkera, młodego egzorcysty, który dołącza  do Czarnego Zakonu w misji zniszczenia wszystkich demonów (Akum) będących na służbach Milenijnego Earla. Ze względu na stan fizyczny autorka mangi została zmuszona do wielokrotnego przerwania rysowania, ale w lipcu zeszłego roku powróciła do regularnego, tym razem co 3-miesięcznego, trybu. W nowej serii anime zmienią się jednak seiyuu (aktorzy głosowi), więc fani Allena mogą być nieco zaskoczeni, bądź rozczarowani.

 

4. Mob Psycho 100

 

 

Data premiery: Lipiec 2016 roku

 

Jeśli pamiętacie i lubicie One Punch Mana, serię która również znalazła się w naszym zeszłorocznym zestawieniu, to nie możecie przegapić Mob Psycho 100. Autorem mangi jest rysownik podpisujący się pseudonimem ONE. To właśnie on stworzył pierwowzór One Punch Mana, a jeśli obejrzeliście powyższą zapowiedź to widzicie podobieństwo w kresce. Mob Psycho 100 to historia o chłopcu noszącym pseudonim Mob (pl. Motłoch), który eksploduje, gdy poziom jego emocji osiąga 100%. Problem w tym, że nie znosi ludzi, dlatego nosi taką ksywę. Na co dzień stara się nad sobą panować, ale nie zawsze mu się to udaje. Za ekranizację One Punch Mana odpowiadało studio Mad House, w tym przypadku będzie to BONES, które także ma na swoim koncie wiele znanych serii jak np. Eureka Seven lub pierwszy sezon Fullmetal Alchemist.

 

5. Rewrite

 

 

Data premiery: Lipiec 2016 roku

 

To ekranizacja kolejnej visual novel od studia Key, twórców między innymi Kanon, Air, Clannad, Angel Beats i Little Busters. Niestety tym razem do powstania anime nie przyczyni się studio Kyoto Animation, tylko 8bit. Fani tych kultowych visual novel powinni jednak dać szansę serii, gdyż anime ma przedstawić „szóstą ścieżkę” fabularną przygotowaną przez Key, która nie została zaprezentowana w grze. Akcja Rewrite rozgrywa się w  mieście Kazamatsuri. Kotarou Tennouji potrafi przerobić (ang. rewrite) każdą część swojego ciała, dzięki czemu zyskuje super szybkość i siłę. Nastolatek dołącza do klubu badaczy okultyzmu, do którego należy również młoda dziewczyna, Akane Senri. Z czasem dołączają do nich Chihaya, Lucia i Shizuru.

 

6. Orange

 

 

Data premiery: Lipiec 2016 roku

 

Seria, po którą koniecznie muszą sięgnąć fani lub fanki shoujo. Manga służąca za pierwowzór liczy sobie tylko 22 rozdziały, dzięki czemu akcja nie jest w ogóle rozwlekana, ponadto w wielu rankingach zajmuje ona topowe pozycje. Jeśli nie mieliście styczności z tym tytułem to naprawdę warto poczekać na anime. Na łamach naszego portalu można znaleźć recenzję tej mangi. Orange skupia się na szóstce przyjaciół, jednak główny wątek toczy się wokół postaci Naho Takamiyi i Naruse Kakeru. Pewnego dnia Naho znajduje list, który jest zaadresowany do niej - nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż został on napisany przez nią samą w przyszłości odległej o 10 lat. Poza opisem wydarzeń, które dopiero będą miały miejsce, została w nim zawarta prośba, by dziewczyna ocaliła Kakeru, gdyż w przyszłości młodzieńca nie ma już wśród żywych.

 

7. Drifters

 

 

Data premiery: Lipiec lub październik 2016 roku

 

Seria została niedawno potwierdzona na ten rok, jednak nie wiadomo kiedy dokładnie zostanie wyemitowana. Tak czy inaczej, zostały tylko dwie opcje, lipiec lub październik. Nie zdziwiłbym się, gdyby anime miało premierę jeszcze w te wakacje, gdyż przedstawiona została już cała obsada seiyuu. Jednak taka data premiery oznaczałaby, że Drifters rywalizowałoby z drugim krwawym anime jakim jest kontynuacja Berserka. Historia serii skupia się na samuraju Shimazu Toyohisie, który pewnego dnia zostaje przeniesiony do świata magii. Poza nim trafia tam również wielu innych wojowników z różnych epok. Zostają zmuszeni do walki między sobą. Autorem mangi Drifters jest Kouta Hirano, który stworzył w przeszłości bardzo znaną pozycję jaką jest Hellsing. 6 czerwca wraz z 5. tomem Drifters światło dzienne ujrzą dwa pierwsze epizody anime, które zostaną specjalnie zedytowane (do łącznej długości tylko 36 minut). Fani krwawej jatki powinni wyczekiwać tej serii.

 

8. Shingeki no Kyojin 2

 

 

Data premiery: Lipiec lub październik 2016 roku

 

Pewnie większość z Was włączyła ten artykuł, żeby sprawdzić kiedy powrócą Tytani. Niestety nie mam dla Was dobrych wieści. Studio Wit zamiast zająć się kolejnym sezonem, tworzy albo inne anime wyglądające jak Shingeki no Kyojin (Koutetsujou no Kabaneri), albo zajmuje się krótkimi animacjami (Star Fox Zero – The Battle Begins). Wiemy jednak, a raczej zostało to ogłoszone już jakiś czas temu, że 2. sezon losów Erena i spółki zostanie wyemitowany w tym roku. Podobnie jak w przypadku Drifters, tak i tutaj zostały już tylko dwa możliwe terminy – lipiec lub październik. Niestety bardziej byłbym przychylny terminowi jesiennemu, gdyż Shingeki no Kyojin musi mieć porządną reklamę, a póki co nic nie słychać o kontynuacji. Nawet zwiastun nie został udostępniony. Co się tyczy materiału źródłowego, pierwszy sezon zakończył się w 34. rozdziale mangi, a obecnie jest ich już równo 80, więc o to nie ma co się martwić.

 

Tagi Anime