Recenzje

4 lata temuPiękna kreska, nietypowa fabuła i świetny humor. Ta kombinacja daje nam świetną komedie shounen-ai.

Anime Love Stage! studia Sentai Filmworks oraz J.C.Staff, miało premierę 10 lipca tego roku, zakończyło się 11 września na 10 odcinku. Seria powstała na postawie mangi o tym samym tytule, autorstwa Taishi Zaou oraz Eiki Eiki. 

Opowiada historię nastoletniego chłopca o imieniu Izumi. Pochodzi on z wyjątkowo uzdolnionej rodziny Sena. Ojciec jest słynnym piosenkarzem, matka znana aktorką, a starszy brat wokalistą w niezwykle popularnej kapeli. Sam Izumi jest cichym, niepozornym, nieposiadającym żadnych talentów Otaku. Jego jedynym marzeniem jest zostać mangaką i pomimo usilnych próśb rodziny skrupulatnie odmawia pójścia w ich ślady. 

W jego, jak dotąd spokojnym życiu, miał miejsce pewien incydent. Mając 6 lat towarzyszył mamie podczas kręcenia reklamy salonu ślubnego. Przez zbieg okoliczności został wciągnięty do tej reklamy jako… dziewczynka łapiąca bukiet. Drugą ważną postacią jest Ryouma Ichijo - popularny idol, który jako 6 latek również grał w owej reklamie. Już wtedy zakochał się w Izumim, nie wiedząc, że ten jest chłopcem. 

Dziesięć lat później obaj młodzieńcy (Izumi przekupiony przez brata dakimakurą z ulubiona postacią „Lala-Lulu”) znów spotykają się na planie, kręcąc reklamę dla tego samego salonu ślubnego. Ciekawostką jest to, że ta reklama jest kontynuacją tej sprzed dekady, Ryouma występuje jako pan młody, a Izumi jako… panna młoda. Od tego czasu Ichijo robi wszystko by zdobyć najpierw przyjaźń a potem miłość swego wybranka. Izumi  z kolei chcąc nie chcąc, zostaje wkręcony na dobre do świata showbiznesu. Z czasem zauważa, że uczucia jego nowego przyjaciela są szczere i o dziwo być może odwzajemnione.

Jest to seria z gatunku komedii, romansu i shounen-ai. Wszystkie „sceny”, których było bardzo mało, bo zaledwie trzy, zostały w bardzo sprytny sposób ocenzurowane. Praktycznie nie odczuwa się ich obecności, co sprawia, że nadaję się dla każdego widza. Anime, pomijając oczywisty fakt posiadania „zakazanej miłości”, jest świetną, lekką komedią, zaskakującą w wielu miejscach dobrym poczuciem humoru. Warto też wspomnieć o muzyce, zarówno opening jak i ending są przyjemne dla ucha. Oczywiście jak w przypadku komedii romantycznych są również bardzo słodkie.

8.5
  • - Niekiedy brak akcji
  • - Wyjątkowo zniewieściały główny bohater
  • + Piękna kreska
  • + Świetny humor
  • + Mała ilość scen typowych dla yaoi