Podczas gdy fani kieszonkowych stworków wyczekują kinowego sequela losów Detektywa Pikachu, na horyzoncie pojawił się inny, naprawdę zbliżony projekt.

Jak podaje serwis Variety, gigant streamingu przygotowują własną odcinkową wersję przygód Detektywa Pikachu. Producentem wykonawczym i scenarzystą tego projektu został Joe Henderson, który zajmuje się obecnie serialem Lucyfer. Możliwe, że będzie to jego kolejny wielki projekt, kiedy przygody władcy piekieł, granego przez Toma Ellisa, dobiegną końca już we wrześniu tego roku.

 

 

Serial Netfliksa będzie kompletnie odrębną produkcją od niedawnego hitu kinowego. Możliwe zatem, że w obsadzie zabraknie Ryana Reynoldsa i Justice'a Smitha.

Henderson pełni funkcję showrunnera serialu Lucyfer od 2016 roku. Jednym z jego wcześniejszych projektów jest Almost Human. Film aktorski Pokémon: Detektyw Pikachu zadebiutował w 2019 roku i już od pewnego czasu krążą plotki związane z potencjalną kontynuacją.

Warto dodać, że nie będzie to jedyna produkcja live-action, powiązana ze światem anime, nad którą obecnie pracuje Netflix. Już jesienią tego roku odbędzie się premiera Cowboy Bebopa, gdzie w obsadzie pojawi się John Cho, a w przyszłości premierę będzie miał także serial aktorski One Piece. Swego czasu mówiono nawet o wersji live-action Sword Art Online.