Stało się coś, o czym marzyli fani anime. Przedstawiciele Stowarzyszenia Nowe Horyzonty ogłosili, że film anime Belle, który miał swoją premierę w Japonii pod koniec zeszłego tygodnia, pojawi się w polskich kinach.

Pierwszy seans odbędzie się we wrześniu na 8. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Wspomniany event zostanie zorganizowany w formie hybrydowej. W dniach 25 września – 3 października festiwal odbędzie się stacjonarnie w około 20 miastach w Polsce. Następnie od 7 do 24 października program dostępny będzie online. Więcej informacji w tym temacie znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.

 

 

Opis: Suzu to 17-latka, która mieszka w małej miejscowości tylko z ojcem. Aby uporać się z utratą matki dziewczyna w pełni oddaje się grze MMO o tytule "U", gdzie tworzy postać o nicku Belle. Pewnego dnia, podczas rozgrywki, pojawia się przed nią tajemniczy smok...

Po prezentacji filmu Belle na festiwalu przedstawiciele Stowarzyszenia Nowe Horyzonty planują dystrybucję kinową na terenie całej Polski. Możliwe jednak, że mowa tutaj o kinach studyjnych. Podobną dystrybucję posiadał wcześniejszy film anime Mamoru Hosody, Mirai.

Warto dodać, że za projekt głównej bohaterki (w wersji jej avatara z gry) odpowiada Jin Kim (Frozen, Tangled, Big Hero 6, Vaiana). Animacją tego filmu zajmują się studia Chizu i Cartoon Saloon (Wolfwalkers, Song of the Sea). Brytyjski architekt, Eric Wong, przygotował design budynków w wirtualnym filmowym świecie.