Już na początku zeszłego roku oficjalnie potwierdzono, że seria anime Bleach powróci w nowych odcinkach. Choć kontynuacja nie otrzymała dokładnego terminu premiery, fani mieli nadzieję, że kolejne animowane przygody Ichigo ujrzą jeszcze w 2021 roku. Możliwe, że nowy sezon Bleacha faktycznie zadebiutuje w ciągu najbliższych miesięcy, ale wraz z upływem lata są na to coraz mniejsze szanse.

Niespodziewanie, na łamach najnowszego numeru magazynu Weekly Shounen Jump został zamieszczony komunikat związany z tym bardzo popularnym tytułem. Oficjalnie ogłoszono, że już 8 sierpnia (na łamach magazynu WSJ) zadebiutuje rozdział specjalny mangi Bleach. Nadciągający chapter będzie liczył aż 73 strony i zostanie wydany w ramach celebracji 20-lecia tej serii.

Standardowo rozdziały Bleacha liczyły tylko 17 stron, więc tym razem Tite Kubo przygotował kawał nieco dłuższej lektury. Polscy fani będą mogli przeczytać go na łamach oficjalnego serwisu Manga Plus.

ghng

 

Na obecny moment nie wiadomo, jaki temat podejmie rozdział specjalny Bleacha, mając na uwadze, że główny wątek fabularny mangi dobiegł końca już kilka lat temu.

Przypominamy, że seria anime Bleach faktycznie powróci, ale termin premiery nowych odcinków nadal nie jest znany. Do zekranizowania zostały jeszcze rozdziały 481 - 686, więc fani Ichigo mogą spodziewać się niemałej liczby epizodów. Pierwszy sezon anime zakończył się po 366 odcinkach na 480. rozdziale mangi.