Kilka miesięcy temu świat mangi i anime ogarnęła żałoba, kiedy w wieku 55 lat zmarł Kentarou Miura, autor legendarnej mangi Berserk. Mimo odejścia mangaki fani nadal mają nadzieję, że tytuł ten będzie kontynuowany, jeśli nie przez asystentów pana Miury, to przez innego autora.

Choć żadna oficjalna informacja na temat dalszej procesu wydawniczego mangi Berserk nie została jeszcze przekazana, już wkrótce tytuł ten otrzyma nowy rozdział. W ręce czytelników zostaną oddane strony, które mangaka zdążył stworzyć jeszcze przed śmiercią.

364. rozdział mangi Berserk zadebiutuje dokładnie 10 września 2021 roku, na łamach japońskiego magazynu Young Animal.

fgnfg

 

Wraz z premierą nowego rozdziału zostanie udostępniony plakat zawierający " najlepsze sceny z serii". Ponadto, dołączona zostanie broszura zawierająca "Wiadomości do Kentarou Miury", które mogą być cytatami fanów z licznych listów adresowanych do mangaki.

Miura tworzył mangę Berserk od wielu lat, ale jego debiutem była historia o tytule "Futatabi…" (Once More…)" na łamach Weekly Shōnen Magazine w 1985 roku. Przygody Gutsa rozpoczęły się w 1989 roku i trwały do teraz. Mangaka od dłuższego czasu miał problemy zdrowotne, o czym doskonale wiedzieli jego fani i nigdy nie napierali na zwiększenie nakładu pracy z jego strony, nawet jeśli kolejne rozdziały jego dzieła pojawiały się tylko co kilka miesięcy.

Chcielibyście, aby tytuł ten był kontynuowany przez kogoś innego?

 

Tagi Manga Anime