Jagacon zbliża się wielkimi krokami. Organizatorzy postanowili zachęcić fanów mangi i anime do przybycia na wydarzenia udostępniając informacje na temat bloku dalekowschodniego. Zapraszamy do przeczytania oświadczenia przygotowanego przez organizatorów konwentu Jagacon 2017.

 


 

Już 28 lipca w Miedzianej Górze pod Kielcami odbędzie się konwent Jagacon!

Oprócz prelekcji i atrakcji typowo fantastycznych będzie też cały blok Mangi, Anime i kultury dalekowschodniej! W nim Ponad 30 godzin prelekcji, projekcji, panelów dyskusyjnych oraz konkursów.

Zapraszamy na atrakcje takie jak:

- Ghost in the Shell - Duch w wielu skorupach
- Teorie Spiskowe w anime
- Małe dziewczynki w czołgach
- Budownictwo w Anime a zasady statyki
- Jakie to anime? Wiedzówka dla Hardcore'ów
- Jak spełnić marzenia o wyjeździe do Azji?

I wiele innych. Wciąż aktualizowaną listę z opisami możecie znaleźć na stronie: http://jagacon.pl/manga-i-anime
Jeśli wam mało, to nadal możecie zgłaszać swoje, damy radę jeszcze coś upchnąć (oprócz konkursów, tu mamy już komplet) a zarobić można darmową wejściówkę już za jeden punkt programu!

Nie zabraknie też stoisk z przypinkami, poduszkami (w tym dakimakury z waszymi Waifu czy Hasbendo), kubkami, słodyczami japońskimi i innymi gadżetami z anime czy k-popu. Będzie nawet stoisko gdzie będziecie mogli zrobić sobie na miejscu (!) własne nadruki na kubkach, koszulkach i... puzzlach!

Tu atrakcje się nie kończą! Będziecie mieli niepowtarzalną okazję obejrzenia na dużym ekranie dwóch części kultowego już anime - kinowego GitSa reżyserii Mamoru Oshiiego!

Do tego, co nie zdarza się często na konwentach, mamy czytelnię komiksową gdzie w ciszy i spokoju będziecie mogli poczytać setki tomików mang wydawanych w Polsce! Podobno będą też jakieś amerykańskie i europejskie komiksy/

Serdecznie zapraszamy do Miedzianej Góry - to tylko kilka (naście) przystanków autobusowych z centrum Kielc!

Link do wydarzenia na FB: KLIK

Tagi Konwenty