Na temat filmu animowanego Resident Evil: Death Island usłyszeliśmy po raz pierwszy w lutym tego roku. Wygląda na to, że prace nad tym projektem idą bardzo dobrze, bo premiera odbędzie się już lada moment.

Do sieci trafił pełen zwiastun wspomnianej animacji, a w ręce widzów oddano także dokładny termin premiery. Resident Evil: Death Island wkroczy do japońskich kin już 7 lipca 2023 roku.

 

 

Opis: Agent Leon S. Kennedy wyrusza na misję, której celem jest uratowanie porwanego dr. Antonio Taylora. W międzyczasie Chris Redfield bada zamieszki związane z inwazją zombie w San Francisco. Zadanie to będzie dla niego niezwykle trudne, bo jedyne co zarażeni mają ze sobą wspólne to wizyta na wyspie Alcatraz.

Ekipa produkcyjna

  • Reżyser: Eiichirou Hasumi (Biohazard: Infinite Darkness)
  • Scenariusz: Makoto Fukami (Biohazard: Vendetta)
  • Produkcja CG: Quebico
  • Studio: TMS Entertainment
  • Dystrybucja: Kadokawa Animation

 

To piąty film animowany z tego uniwersum. Wcześniejszy projekty to: Biohazard: Degeneration (Resident Evil: Degeneration), Biohazard: Damnation (Resident Evil: Damnation), Biohazard: Vendetta (Resident Evil: Vendetta) i Biohazard: Infinite Darkness (Resident Evil: Infinite Darkness).

Przypominamy przy okazji, że 24 marca 2023 roku zadebiutował remake gry Resident Evil 4, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród graczy z całego świata. Nie wspominając o wysokich ocenach od recenzentów.

Tagi Gry Filmy Anime