Zgodnie z niedawnym ogłoszeniem, seria anime Boku no Hero Academia doczeka się siódmego sezonu już wiosną 2024 roku. Teraz jednak poznaliśmy dokładny termin premiery nowych odcinków.

Okazuje się, że siódmy sezon wystartuje dopiero 4 maja 2024 roku. Nieco wcześniej, w dniach 6, 13, 20 i 27 kwietnia 2024 roku, odbędzie emisja specjalnych odcinków z przypomnieniem (recap), które streszczą wydarzenia z poprzednich serii. W ręce widzów oddano także zwiastun siódmego sezonu, który znajdziecie poniżej.

 

 

Boku no Hero Academia to historia młodzieńca imieniem Izuku Midoriya, który od zawsze pragnął zostać bohaterem, chociaż nie posiada żadnej super mocy. Postanawia nawet dołączyć do prestiżowej szkoły dla bohaterów. Jego los odmienia się, kiedy największy heros na świecie, All Might, postanawia przekazać mu swoją moc. Deku rozpoczyna edukację na super bohatera, wraz z innymi uczniami.

Mając na uwadze, że manga autorstwa Kouheia Horikoshiego nadal się ukazuje, w przyszłości możemy spodziewać się także ósmego sezonu, chociaż nie zostało to jeszcze oficjalnie ogłoszone. Za nowe odcinki ponownie odpowiada studio Bones.

 

Przy okazji przypominamy, że na Netflix zmierza film aktorski Boku no Hero Academia. Za scenariusz tego przedsięwzięcia odpowiada Joby Harold (Obi-Wan Kenobi, Army of the Dead, Transformers: Rise of the Beasts, Godzilla, Titans). Reżyserem jest Shinsuke Satō (live-action Bleach, Alice in Borderland, Kingdom, Death Note Light up the NEW world, Gantz, I am a Hero). Nad całym projektem czuwa firma Legendary Entertainment. Producentami są Alex Garcia, Jay Ashenfelter i Ryōsuke Yoritomi.

Ponadto, latem 2024 roku do japońskich kin wejdzie czwarty film anime z uniwersum Boku no Hero Academia. Szczegóły na temat tego projektu jeszcze nie są znane.


Za jakość i rzetelność powyższej treści ręczy Wojtini