Seria anime Chainsaw Man odniosła niemały sukces, a manga autorstwa Tatsukiego Fujimoto cały czas cieszy się ogromną popularnością. Nic więc dziwnego, że studio MAPPA planuje kontynuować wydaną jesienią zeszłego roku adaptację.

Wygląda jednak na to, że ekipa ze studia MAPPA postanowiła pójść w ślady ufotable. Chainsaw Man, podobnie jak swego czasu Demon Slayer, doczeka się sequela w filmie kanonicznego filmu kinowego. Oficjalnie zapowiedziano pełnometrażową produkcję anime o tytule Chainsaw Man – The Movie: Reze Arc.

 

Tytułowa Reze to postać dobrze znana fanom uniwersum Chainsaw Mana. Głosu tej bohaterce w anime udziela Reina Ueda. Reze pracuje w kawiarni i szybko staje się obiektem uczuć protagonisty, Denjiego. Niefortunnie dla niego, jest ona również jednym z demonów, a ich relacja "przeszkadza" jej misji.

Możemy śmiało założyć, że, jeśli w przyszłości powstanie drugi sezon serii anime Chainsaw Man, to (tak jak to miało miejsce w przypadku Demon Slayera), twórcy streszczą w nim wydarzenia z filmu, aby żaden fan nie pominął ważnych dla fabuły informacji.

Chainsaw Man

Denji chciałby wieść normalne życie, ale pewnego dnia zostaje zabity przez złego demona. To jednak nie koniec jego historii. Denji łączy sie z zaprzyjaźnionym demonem-piłą i staje się człowiekiem-piłą, po czym dołącza do organizacji walczącej ze złymi demonami.

Za powstanie mangi Chainsaw Man odpowiada Tatsuki Fujimoto, autor docenianego tytułu Fire Punch. Wersję animowaną przygotowuje studio MAPPA, które odpowiada za takie tytuły jak Jujutsu Kaisen, czy najnowszy sezon Attack on Titan.

Data premiery filmu anime Chainsaw Man – The Movie: Reze Arc pozostaje nieznana.