To chwila, na którą czekało wielu czytelników magazynu Weekly Shounen Jump. Oficjalnie potwierdziły się czerwcowe plotki. Ogłoszono, że manga "Kaiju No.8" doczeka się serii anime.

Wraz z tą zapowiedzią firma Toho Animation udostępniła krótki teaser, który znajdziecie poniżej.

 

Opis: Kaiju to potwory przypominające godzillę, które od lat terroryzują Japonię. Walczy z nimi specjalny oddział, a inna grupa zajmuje się sprzątaniem pozostałości po potyczkach z gigantycznymi bestiami. Kafka Hibino to 32-latek, który pracuje jako jeden z takich sprzątaczy. W przeszłości Kafka chciał zostać członkiem oddziału walczącego z kaiju, ale mu się to nie udało. Dopiero, gdy do jego drużyny dołącza 18-letni Leno Ichikawa to mężczyzna przypomina sobie, jak sam kiedyś był ambitny. Niespodziewanie Kafka wchodzi w interakcję z kaiju-pasożytem, który sprawia, że ten zamienia się w potwora. Dzięki nowej mocy może w końcu zrealizować swoje marzenie o walce z kaiju.

Naoya Matsumoto rozpoczął swoje dzieło w lipcu 2020 roku. Tytuł ten ukazuje się na łamach serwisu Manga Plus w formie dwutygodnika. Oznacza to, że mimo ponad dwóch lat na karku manga ta liczy obecnie tylko 68 rozdziałów.

Manga Kaiju No.8 cieszy się ogromną popularnością również poza Japonią i zbiera wiele pozytywnych opinii. Nic więc dziwnego, że w końcu została zapowiedziana animowana adaptacja tej serii.

Niestety, studio animacji i termin premiery pozostają nieznane. Kiedy tylko pojawią się nowe szczegóły, od razu je wam przekażemy.