W ostatnim czasie dostajemy prawdziwy wysyp zapowiedzi anime bazujących na popularnych mangach magazynu Weekly Shounen Jump. Niedawno ogłoszono adaptację Mashle, oraz Undead Unluck. Tym razem nadszedł czas na pewien wysoko oceniany tytuł skupiający się na emerytowanym zabójcy.

Ogłoszono serię anime, dla której podstawę będzie stanowiła manga Sakamoto Days.

 

Opis: Tarou Sakamoto był uważany za najlepszego zabójcę w historii. Postanowił jednak przejść na emeryturę, kiedy spotkał kobietę swojego życia i wziął ślub. Teraz prowadzi spokojne życie jako pracownik sklepu spożywczego. Niestety, przeszłość Sakamoto do niego wróciła, a co za tym idzie polują na niego doświadczeni zabójcy. Ale przecież nikt nie jest tak doświadczonym zabójcą jak Sakamoto.

Yuuto Suzuki rozpoczął swoje dzieło w listopadzie 2020 roku. Do tej pory ukazało się tylko 81 rozdziałów losów Sakamoto, możliwe zatem, że na premierę serii anime przyjdzie nam poczekać nawet do 2024 roku.

Manga Sakamoto Days, podobnie jak wspomniane Mashle i Undead Unluck, ukazuje się co tydzień na łamach serwisu Manga Plus. To legalny serwis, który należy do japońskiego wydawnictwa Shueisha. Mieliście okazję sprawdzić ten tytuł? A może skusicie się dopiero na serię anime?