Czarodziejka z Księżyca powraca! Jeśli myśleliście, że zeszłoroczny dwuczęściowy projekt Bishoujo Senshi Sailor Moon Eternal to ostatnia produkcja z uniwersum Sailor Moon to musimy wyprowadzić was z błędu.

Dokładnie dzisiaj oficjalnie zapowiedziano kolejny dwuczęściowy film anime tytule Pretty Guardian Sailor Moon Cosmos. Premiera w japońskich kinach została wyznaczona na początek lata 2023 roku. Sprawdźcie poniżej jeszcze świeży teaser.

 

 

Dowiedzieliśmy się, że projekt ten odpowiedzialne będą studia animacji TOEI i DEEN. Pozycję reżysera obejmuje Tomoya Takahashi, a scenariusz przygotował Kazuyuki Fudeyasu. Za design postaci odpowiada Kazuko Tadano, natomiast dyrektorką artystyczną (z ramienia studia Jack) jest Yumiko Kuga. Warto także dodać, że muzykę skomponuje Yasuharu Takanashi.

Czarodziejka z Księżyca to manga autorstwa Naoko Takeuchi, która ukazywała się w latach 1991 - 1997. Tytuł ten przedefiniował gatunek magical girl, jako że poprzednie bohaterki tego gatunku nie wykorzystywały swoich mocy do walki ze złem, a stało się to jednym ze standardowych archetypów.