Kiedy wczoraj Netflix udostępnił zwiastun filmu anime Dom na falach, chyba nikt nie spodziewał się, że może to oznaczać coś większego. Tymczasem, odpowiedzialne za ten projekt japońskie studio Colorido ogłosiło właśnie kilkuletnią współpracę z tym gigantem streamingu.

Dowiedzieliśmy się, że twórcy takiej produkcji animowanej jak "A Whisker Away" przygotują dla Netfliksa trzy filmy anime. Po pierwsze, już 16 września 2022 roku w ręce subskrybentów zostanie oddana wspomniana produkcja Dom na falach.

 

 

Opis: Szóstoklasiści Kosuke i Natsume to sąsiedzi i przyjaciele. Pewnego wakacyjnego dnia, gdy bawią się w bloku przeznaczonym do rozbiórki, zostają wciągnięci w wir przedziwnych zdarzeń. Nagle okazuje się bowiem, że wokół siebie widzą tylko bezkresne morze. Czy Kosuke i jego towarzysze będą w stanie wrócić do swojego świata? Letnia podróż pełna pożegnań dopiero się rozpoczyna.

Po drugie, w 2024 roku do biblioteki Netfliksa trafi nowy film anime w reżyserii Tomotakiego Shibayamy - twórcy A Whisker Away. Poniżej znajdziecie grafikę promującą ten projekt.

 

Na temat trzeciego filmu od studia Colorido jeszcze nic nie wiadomo. Możemy się jednak spodziewać, że premiera odbędzie się najwcześniej w 2026 roku. Prace nad projektami pełnometrazowymi trochę trwają.

Wspomniany film anime A Whisker Away (Nakitai Watashi wa Neko wo Kaburu) gości już od pewnego czasu także na polskim Netfliksie. Mieliście już okazję go sprawdzić?