Kiedy w 2017 roku światło dzienne ujrzał ostatni rozdział mangi Fairy Tail, fani Natsu i Lucy myśleli, że nadszedł czas, aby pożegnać się ze słynną gildią magów. Jednak, latem 2018 roku zadebiutowała manga Fairy Tail: 100 Years Quest, za której powstanie odpowiadają Hiro Mashima i Ueda Atsuo. Mashima to oryginalny autor Fairy Tail i to on przygotowuję fabułę tej serii, a Atsuo zajmuje się tylko rysunkami.

Podczas odbywającego się dzisiaj streamu "Hiro Mashima Fan Meeting @ Mixalive Tokyo" oficjalnie zapowiedziano, że manga Fairy Tail: 100 Years Quest otrzyma adaptację w formie serii anime.

 

Fairy Tail: 100 Years Quest kontynuuje losy Natsu i jego przyjaciół. Młodzi magowie postanowili podjąć się misji, której nie ukończył nawet Gildarts. Tytułowy stuletni quest to największe wyzwanie, o jakim mógł pomarzyć Natsu Dragneel.

Niestety, data premiery wspomnianej serii anime jeszcze nie jest znana.

 

 

Poruszając temat Hiro Mashimy warto wspomnieć, że niedawno na Netflix trafiła cześć odcinków serii anime bazującej na jego innym tytule, Eden's Zero. Mieliście już okazję sprawdzić ten tytuł? A może czekacie na animowaną wersję Fairy Tail: 100 Years Quest?