Wielkimi krokami zbliża się polski koncert muzyki symfonicznej z anime, czyli Anime Symphony. Dzisiaj, jako patronat medialny, mamy przyjemność podzielić się z wami kilkoma ważnymi informacjami na temat tego wydarzenia.

Organizatorzy ogłosili, że w trakcie koncertu usłyszymy ponad 30 utworów z ponad 17 popularnych tytułów anime. Możecie spodziewać się kawałków z takich produkcji jak: Naruto, Fullmetal Alchemist, Hunter x Hunter, Pokemon, Attack on Titan, One Piece Film:Red, Sword Art Online, Elfen Lied, Bleach, Fate/Zero,Demon Slayer, Sailor Moon, Neon Genesis Evangelion i Howl’s Moving Castle.

vvdd

Poniżej znajdziecie kilka słów od organizatorów:

  • W repertuarze pojawią się zarówno klasyczne kompozycje, jak i utwory z nowszych serii anime. Jesteśmy przekonani, że takie niekonwencjonalne podejście do tematu trafi w gusta nie tylko fanów japońskiej animacji ale też miłośników muzyki, a przede wszystkim zapewni niezapomniane wrażenia.
  • W czasie koncertu na scenie, poza orkiestrą, pojawią się również solistki artystki, związane od lat nie tylko z muzyką ale również z mangą, anime i kulturą japońską. Cieszy nas niezmiernie ich wsparcie i praca przy naszym wydarzeniu, jak i jesteśmy zachwyceni, że możemy podczas koncertu wspomóc rozwój polskiej sceny wokalnej.

Anime Symphony to wyjątkowe połączenie muzyki symfonicznej i świata animacji z Kraju Kwitnącej Wiśni! Doskonała orkiestra, wspaniali wokaliści, znakomita oprawa graficzna - to wszystko pozwoli publiczności odbyć sentymentalną podróż poprzez ponadczasowe japońskie animacje.

Anime Symphony czerpie inspirację z bogatego dziedzictwa muzyki filmowej i telewizyjnej japońskiego anime. Pragniemy oddać hołd twórcom i kompozytorom, którzy nadają emocjonalną siłę wielu niezapomnianym scenom z naszych ulubionych tytułów. Nowe aranżacje orkiestrowe i ich wykonanie na żywo podkreślą unikalne brzmienie i piękno ikonicznych melodii.

dvvd

 

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego działa jako samorządowa instytucja kultury Miasta Zamość. Dyrektorem Orkiestry jest Tadeusz Wicherek . Od 1881 r. Orkiestra pełni rolę ambasadora narodowej kultury, upowszechniając ją w kraju i poza jego granicami. Tworzą ją zawodowi muzycy, absolwenci wyższych uczelni muzycznych. Niezmienny od lat symfoniczny charakter Orkiestry jest gwarantem doskonałej muzycznej oprawy naszego wydarzenia. Podczas koncertu wraz z orkiestrą wystąpi działający przy niej chór.

Na uczestników wydarzenia czekają utwory przygotowane przez ponad 70 muzyków. To 50-osobowa orkiestra, 20-osoby chór, oraz soliści. Wśród solistów znajdują się: Lena “Gruch” Bogucka, Carolin „Wønder” Mrugała i Aleksandra „Cele” Michalczuk.

  • Kto zagra: Orkiestra symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu (i goście) https://namyslowiacy.pl
  • Gdzie: Centrum Kongresowe ICE w Krakowie
  • Data: 22 marca 2024 roku
  • Wydarzenie na FB: LINK
  • Bilety: LINK

Dodatkowe informacje na temat tego eventu znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.