18 lipca w siedzibie japońskiego studia animacji Kyoto Animation miała miejsce ogromna tragedia - w pożarze życie straciło ponad 30 osób. W ciągu ostatnich dni z całego świata napływa nie tylko wsparcie finansowe dla poszkodowanych i ich rodzin, ale również pozytywne komentarze kierowane w stronę studia, które przyczyniło się do powstania wielu popularnych filmów i serii anime.

Dzisiaj, na stronie studia Kyoto Animation, został zamieszczony oficjalny komunikat przygotowany przez CEO, Hideakiego Hattę.

Akt okrucieństwa pozbawił wielu naszych kolegów i koleżanek świetlanej przyszłości, a innych pozostawił dotkliwie rannych. Z całego świata napływa do nas wsparcie od fanów, których modlitwy i komentarze są niczym płomyki dla tych pogrążonych w mroku żałoby. Wielu z naszych przyjaciół nadal walczy o życie w szpitalach. Proszę, dajcie nam trochę czasu. Obiecujemy, że Kyoto Animation nie przestanie tworzyć animacji, które chwyciły za serca tak wielu z was. Studio Kyoto Animation przyczyni się do tego, aby zarówno nasi pracownicy, jak i lokalna społeczność żyła w spokoju. Nie poddamy się, nie zejdziemy ze sceny bez walki!

CEO studia Kyoto Animation, Hideaki Hatta

Redakcja Anime24 ma nadzieję, że pracownicy studia znajdujący się w szpitalach powrócą już wkrótce do pełnego zdrowia, a podobna tragedia nie będzie miała miejsca już nigdy w przyszłości.

bfdb