Kakegurui to niezwykle popularna manga, autorstwa Tooru Naomury i Homury Kasamoto, która zainspirowała serię anime i japoński serial aktorski. Netflix postanowił spróbować swoich sił w tym temacie i zapowiedział własną wizję tej znanej historii.

Oficjalnie ogłoszono anglojęzyczny serial aktorski o tytule Bet (pl. Zakład), którego showrunnerem został Simon Barry (Warrior Nun), a nad całym przedsięwzięciem czuwa firma Boat Rocker Media. Zdjęcia do tej produkcji odcinkowej właśnie wystartowały, więc podano także nazwiska członków obsady: Miku Martineau, Ayo Solanke, Eve Edwards, Clara Alexandrova, Hunter Cardinal, Anwen O'Driscoll, Aviva Mongillo i Ryan Sutherland.

sccs

 

Jak nietrudno się domyślić, amerykański serial przerzuci akcję z Japonii do USA. Yumeko to tajemnicza uczennica z wymiany, która rozpoczyna naukę w nowej szkole. Placówka, do której trafiła, jest rządzona przez radę uczniowską. Obecność Yumeko zaburzyła status quo, który utrzymywano za pośrednictwem nielegalnego hazardu.

Simon Barry jest showrunnerem, scenarzystą, producentem wykonawczym i reżyserem. Poza nim producentami wykonawczymi są również Jeff F. King, David Fortier, Ivan Schneeberg, Jon Rutherford i Nick Nantell.

Data premiery pozostaje nieznana, ale już teraz wiemy, że na cały sezon złoży się dziesięć odcinków.