To znowu ta pora roku. Firma Oricon udostępniła wykaz mang z największą sprzedażą tomów osiągniętą w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Poniższe zestawienie obejmuje okres od listopada 2021 roku do listopada 2022 roku.

Należy również wziąć pod uwagę, że lista obejmuje tylko teren Japonii, a nie światową sprzedaż. Obok tytułu znajdziecie liczbę tomów sprzedanych w ciągu ostatniego roku.4

fdbdb

 

Do wysokiej sprzedaży kilku topowych tytułów przyczyniła się popularność jeszcze świeżych anime. Mając na uwadze, że adaptacja losów Chainsaw Mana dopiero się rozpoczęła, możemy śmiało założyć, że sprzedaż tomów tego tytułu będzie prezentowała się w przyszłym roku jeszcze lepiej. Podobnie można przewidywać w przypadku Blue Lock.

Po raz pierwszy od kilku lat w zestawieniu nie znajdziemy Kimetsu no Yaiba. Tytuł ten dobiegł już końca i wygląda na to, że nawet nadciagający nowy sezon anime nie podbił znacząco sprzedaży tomów na terenie Japonii. Zaskakująca może wydawać się obecność dziewiątej pozycji - manga Do Not Say Mystery nie cieszy się międzynarodową popularnością, ale okazuje się, że w Japonii pozycja ta jest wprost rozchwytywana.

A wy, które z tych tytułów czytacie?

 

 

 

Tagi Manga Japonia