Kolejna wielka manga magazynu Weekly Shounen Jump zbliża się do końca. Niedawno pożegnaliśmy Kimetsu no Yaiba i The Promised Neverland, a tymczasem na horyzoncie pojawił się finał przygód młodych siatkarzy. Już jakiś czas temu dzieło Haruichiego Furudate wkroczyło w ostatni wątek fabularny, a już wkrótce możemy doczekać się finałowego rozdziału.

Dokładnie 5 lipca zadebiutuje 400. rozdział mangi Haikyuu. W obu następnych wydaniach magazynu WSJ wspomniany tytuł doczeka się kolorowych stron, a ich liczba zostanie zwiększona ze standardowych 17. Mowa o rozdziałach #401 i #402. Chociaż informacja o zakończeniu Haikyuu nie jest jeszcze potwierdzona, podobny zabieg został zastosowany w przypadku dwóch tytułów wymienionych w pierwszym akapicie.

Ponadto, już 27 lipca na łamach magazynu Jump GIGA zostanie zamieszczony artykuł Completed Works Commemoration, który będzie poświęcony zakończonym seriom. Zostanie w nim uwzględniona także manga o młodych siatkarzach.

dscv

 

Podsumowując, wszystko wskazuje na to, że manga Haikyuu zakończy się na 402. rozdziale, który będzie stanowił finał 45. tomu. Premiera tego chaptera jest przewidziana na 19 lipca 2020 roku.

PS: Druga połowa 4. sezon serii anime Haikyuu miała zadebiutować w lipcu tego roku, ale została opóźniona z powodu pandemii Koronawirusa. Startu emisji nowych odcinków możemy spodziewać się w październiku 2020 roku, lub styczniu 2021 roku.

Tagi Manga Anime