Od zapowiedzi serialu animowanego Spider-Man: Freshman Year minęły już niemal dwa lata, a my nadal nie otrzymaliśmy nawet zwiastuna tej produkcji. Już w przyszłym tygodniu odbędzie się San Diego Comic-Con, tymczasem do sieci zaczęły wyciekać niektóre interesujące ogłoszenia.

Dowiedzieliśmy się, że Spider-Man: Freshman Year będzie tak naprawdę serią anime. Projekt ten przygotowuje znane japońskie studio, Polygon Pictures. To temu zespołowi zawdzięczamy m. in. Sidonia no Kishi.

 

Dla przypomnienia, Spider-Man: Freshman Year to niekanoniczna animacja, w której centrum znajdzie się młody Peter Parker. Ten komiksowy bohater będzie uczęszczał do pierwszej klasy liceum. Zamiast Tony'ego Starka mentorem Pajączka będzie Norman Osborn.

Co ciekawe, już w zeszłym roku zapowiedziano drugi sezon tej produkcji o tytule Spider-Man: Sophomore Year. Wygląda zatem na to, że Peter przeskoczy do drugiej klasy liceum. Czyżby zatem miał powstać także trzeci sezon z ostatnią klasą liceum? To bardzo prawdopodobne.

 

Na koniec warto dodać, że w pierwszym sezonie Spider-Man: Freshman Year wystąpi Daredevil. W anglojęzycznym dubbingu wcieli się w niego nie kto inny jak Charlie Cox.

Data premiery tej serii anime to 2024 rok.