Szykuje się niemała gratka zarówno dla fanów anime, jak i dla zapalonych graczy. Dokładnie wczoraj, 23 lutego, gra NieR: Automata obchodziła swoje siódme urodzimy. Być może właśnie dlatego przedstawiciele Square Enix i Platinum Games postanowili podzielić bardzo ciekawym ogłoszeniem.

Dowiedzieliśmy się, że kontynuacja wydanej w zeszłym roku serii anime NieR:Automata Ver 1.1a pojawi się jeszcze w 2024 roku. Do sieci trafiła nowa grafika promująca, którą znajdziecie poniżej.

 

Za reżyserię pierwszej części tego tytułu odpowiadał Ryouji Masuyama (Blend S, Hello WeGo!), który działał z ramienia studia A-1 Pictures. W pracach uczestniczył oczywiście także główny twórca cyklu NieR, Yokō Tarō. Projekt postaci przygotował Jun Nakai i to właśnie on stworzył także powyższą grafikę.

NieR:Automata Ver1.1a

  • Najeźdźcy z innego świata zaatakowali bez ostrzeżenia - uwalniając mechaniczne formy życia. Aby przełamać impas, na pole bitwy wysłana zostaje nowa generacja androidów: oddział YoRHa. Wśród bohaterów nie brakuje takich postaci jak 2B, 9S i A2, których z pewnością kojarzą fani gry wideo.

Kontynuacja tej serii anime została zapowiedziana już latem zeszłego roku. Niestety, na ten moment dokładny termin premiery nowych odcinków jeszcze nie jest znany.