Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, już tej wiosny do polskich kin wejdzie film aktorski bazujący na popularnej japońskiej mandze. Do sieci trafił pełen zwiastun produkcji o tytule Rycerze Zodiaku.

Sprawdźcie poniżej, jak prezentuje się film, który przygotował polski reżyser, Tomasz Bagiński.

 

 

Manga z lat 80-tych opowiadała losy dzielnych rycerzy, którzy strzegli bogini Atheny. Reżyserem nadciągającej produkcji jest Polak, Tomasz Bagiński. Poza nim w ekipie produkcyjnej znajdują się Josh Campbell i Matt Stuecken (10 Cloverfield Lane), którzy przygotowali scenariusz.

Nadciągający film opowie zupełnie oryginalną historią. Wiemy jednak, że Mackenyu zagra głównego bohatera, Seiyę - zamieszkującego ulicę nastolatka, który zostanie najważniejszym z rycerzy Atheny. Dzięki kosmicznemu fenomenowi Seiya zyska moc Pegaza. Madison Iseman wcieli się w Siennę - młodą dziewczynę, która okaże się reinkarnacją Atheny. Sean Bean wykreuje postać Almana Kiddo, mentora, który zrekrutuje Seiyę na Rycerza Zodiaku. Diego Tinoco będzie pełnił rolę antagonisty pragnącego śmierci Sienny. W obsadzie pojawią się także: Famke Janssen (X-Men, Taken, The Vault), Nick Stahl (Fear the Walking Dead) i Mark Dacascos (John Wick: Parebellum).

 

 

W Japonii film zostanie wydany jako Saint Seiya: The Beginning. Polski tytuł to Rycerze Zodiaku, ponieważ właśnie pod taką nazwą przed laty była znana seria anime popularna również w naszym kraju. Data polskiej premiery to 12 maja 2023 roku.