Mimo upływu lat, amerykańska wersja Notatnika Śmierci (Death Note) nadal się śni po nocach fanom kultowej japońskiej mangi i to w formie natarczywych koszmarów. Produkcja w reżyserii Adama Wingarda spotkała się z bardzo negatywnym odbiorem subskrybentów plaltformy Netfliksa, a mimo to blisko rok po premierze - w sierpniu 2018 roku - zapowiedziano sequel Notatnika Śmierci.

Chociaż temat ten pokrywał się kurzem to okazuje się, że Notatnik Śmierci 2 nadal powstaje. Redaktor serwisu We Got This Covered miał okazję przeprowadzić wywiad ze scenarzystą nadciągającego sequela, Gregiem Russo. Oficjalnie otrzymaliśmy potwierdzenie, że film ten nadal zmierza na platformę streamingową.

fdbf

Russo zapewnił jednak, że kontynuacja będzie o wiele wierniejsza mandze autorstwa Ysugumiego Ohby i Takeshiego Obaty. Scenarzysta zdradził, że jest wieloletnim fanem tego tytułu.

"To jedna z najlepszym mang w historii" - podsumował.

Chociaż na temat sequela nadal nie wiemy zbyt wiele, już jakiś czas temu reżyser pierwszego filmu, Adam Wingard, zdradził, że przedstawiciele Netfliksa od razu zamówili dwie części - bez znaczenia na odbiór pierwszego filmu.

sdbs

W filmie z 2017 roku rolę Lighta otrzymał Nat Wolff, a w legendarnego detektywa L wcielił się LaKeith Stanfield.

A wy, mieliście okazję sprawdzić ten tytuł? A może już teraz wyczekujecie sequela?