Historia, która nie potrafi się skończyć. Już w grudniu 2021 roku Kōhei Horikoshi wyjawił, że jego dzieło zakończy się najprawdopodobniej w 2022 roku. Nim się obejrzeliśmy rozpoczął się 2024 rok, a przygody Deku i spółki nadal trwają.

Wraz z najnowszym 424. rozdziałem historia o młodych bohaterach wkroczyła w wątek Epilogu. Główny antagonista został pokonany, więc manga Boku no Hero Academia powinna nareszcie się zakończyć, nieprawdaż? Autor jest jednak innego zdania.

dvdv

 

Na łamach magazynu Weekly Shonen Jump przeczytamy nowe stanowisko autora. Kōhei Horikoshi oświadczył, że nie może "ot tak" zakończyć tej wieloletniej podróży. Mangaka poprosił czytelników o jeszcze chwilę cierpliwości, bo teraz Boku no Hero Academia "powróci do swojego tytułu". Co to dokładnie oznacza? Cóż, możliwe, że młodzi bohaterowie będą sielankowo kontynuowali szkolne przygody przez kilka (lub kilkadziesiąt) kolejnych rozdziałów.

W międzyczasie przypominamy, że niedawno wystartował siódmy sezon serii anime Boku no Hero Academia. Studo Bones kontynuuje tę przygodę, która doczeka się prawdopodobnie również ósmego i dziewiątego sezonu.