Himouto! Umaru-chan to 12-odcinkowe anime, które było emitowane latem 2015 roku. Jest to komedia szkolna z bardzo delikatnymi elementami romansu. Reżyserem serii jest Masahiko Oota (''Chobits'', ''Yuru Yuri''), a scenariuszem zajęli się Takashi Aoshima (''Karin'', ''No Game No Life'') oraz Hideaki Koyasu (''Love Lab'', ''Yuru Yuri'').

 

 

Umaru to wzorowa uczennica liceum. Zawsze ma najlepsze wyniki z egzaminów, jest świetna w sporcie, miła i pomocna dla wszystkich, a przy tym niezwykle piękna. Można by powiedzieć, że wręcz idealna. Jednak nie może być przecież aż tak pięknie. Dziewczyna posiada swój mały “mroczny” sekret, otóż… jest otaku. Gdy tylko wraca do domu staje się nie do poznania, zarówno pod względem wyglądu, jak i charakteru. Zawija się w swój ulubiony chomiczy kocyk i całe popołudnie oraz wieczór spędza grając na przeróżnych konsolach, oglądając anime i filmy, czytając mangi oraz obżerając się śmieciowym jedzeniem. Ponadto mieszka ze swoim starszym bratem, który ją utrzymuje, a ona zazwyczaj wykorzystuje jako kogoś kto poda jej colę lub kupi najnowszy numer Jumpa. Jednak Umaru nie jest wcale taką straszną siostrzyczką. Tak naprawdę to kocha swojego braciszka i zależy jej na nim. W dodatku jest wspaniałą przyjaciółką, nawet dla tych, którzy uznają ją za rywalkę.

 

 

Kreska anime jest przeciętna. Prosta, ale jednak świetnie pasuje do tematyki. Kolory są jasne i delikatne, więc przyjemnie się ogląda. Muzyka nie poszczyci się niczym szczególnym, ale jest bardzo pozytywna i doskonale wpasowuje się w klimat serii.

 

 

Anime polecam każdemu. Seria dobra na jesienno-zimowy wieczór, aby nieco rozjaśnić przygnębiającą atmosferę. Fabuła nie jest specjalnie rozbudowana, głównie są to jednoodcinkowe “przygody” Umaru, ale przy tego rodzaju serii nie potrzeba czegoś takiego, aby móc się dobrze bawić. Bohaterowie mają bardzo różne charaktery, więc z pewnością każdy znajdzie swojego ulubieńca i będzie w stanie cieszyć się serią na własny sposób. 

 

polecam.

Plusy

Humor

Lekkość

Tematyka

Minusy

Brak rozwiniętej fabuły

Niewielki rozwój bohaterów

8.8 10
Tagi Anime