Pracownik biurowy, na którego barki spada nagle ogromna odpowiedzialność i poznawanie "uroków" ojcostwa. To właśnie ukazuje nam "Usagi Drop".

 

Daikichi Kawachi, jest 30-letnim pracownikiem biurowym i jego życie kręci się głównie wokół rzeczonej pracy. Niestety nagle otrzymuje on informację o śmierci swojego ojca. Po przyjeździe na pogrzeb dowiaduje się on również, że jego ojciec miał nieślubne dziecko - dziewczynkę o imieniu Rin. Co więcej, nikt nie wie kto jest matką owej dziewczynki.
Po początkowych planach umieszczenia Rin w domu dziecka, Daikichi postanawia zaopiekować się nią i bierze na siebie ciężar jej wychowania.
Od tej pory twórcy serii, serwują nam wiele typowych sytuacji, z którymi musi zmierzyć się rodzic. Niestety Daikichi nie przemyślał do końca swojej decyzji i nieprzygotowany wkroczył w świat ojca.
Na szczęście spotka on na swojej drodze wiele osób, które pokierują go i pomogą w opiece nad, jakby nie było jego siostrą.

Postaci w Usagi Drop nie należą do grupy bohaterów, którzy zapadają w pamięć po obejrzeniu anime. Nie oznacza to jednak,  że źle je stworzono - wręcz przeciwnie. Każda postać oprócz Daikichiego i Rin pojawia się w doskonałym momencie i tylko wtedy, gdy jest potrzebna. Co więcej sprawia to, że w całej historii każda z tych postaci realnie ma swoje miejsce. Szczególnie cenię w tej produkcji ich wykorzystanie w sytuacjach komediowych, których w tym anime nie brakuje.

Od strony technicznej produkcja prezentuje się przyzwoicie. Nie mniej jednak oglądając wspomniany tytuł, na początku ciężko jest się przyzwyczaić do specyficznego sposobu rysowania postaci, a w szczególności otoczenia. Na szczęście sama animacja jest płynna i zaciera niemiłe, pierwsze wrażenie.
Jeśli chodzi o muzykę, to nie wyróżnia się ona zbytnio i jest to niewątpliwy plus, bo oznacza iż została dobrze dopasowana i nic nie zepsuto.
Jedyną ścieżką, przebijającą się do świadomości widza w anime jest opening, który jest majstersztykiem.

Wszystko co zostało wymienione powyżej, czyli zarówno postaci jak i muzyka, kreska oraz animacja, a także liczne wstawki komediowe tworzą bardzo sielankowy klimat. Niestety jest to jeden z minusów tego anime, ponieważ, oprócz nielicznych sytuacji kryzysowych w życiu głównego bohatera, zazwyczaj oglądamy sielskie życie ojca i córki (siostry). Kolejną rzeczą, która przeszkadza są dość "płytkie" wątki fabuły, które mogłyby zostać nieco bardziej rozwinięte przed zakończeniem produkcji. Niemniej jednak, jeśli przymkniemy oko na dwa, wymienione wyżej mankamenty, możemy spodziewać się lekkiej komedii poruszającej równocześnie ważny społecznie temat rodzicielstwa.

 

Usagi Drop - Ojcostwo z przymusu

Plusy

Lekki przystępny humor

Bohaterowie nie denerwują

Świetnie dopasowana muzyka

Minusy

Specyficzna kreska

Nieco dziwne rozłożenie wątków fabuły

8 10
Tagi Anime