Mini seria anime Uzumaki, bazująca na słynnym horrorze Junjiego Ito, miała pojawić się już w 2020 roku. Projekt ten został opóźniony ze względu na pandemię Koronawirusa. Stacja Adult Swim nie porzuciła jednak tego przedsięwzięcia całkowicie.

Redakcja Japan Times miała okazję przeprowadzić rozmowę ze wspomnianym słynnym mangaką. Ito zdradził, że anime Uzumaki pojawi się jeszcze w 2024 roku.

 

 

Uzumaki to manga z gatunku horror wydawana w latach 1998 - 1999. Akcja tego tytułu skupia się wokół małego miasteczka, w którym dzieją się przedziwne rzeczy, mające związek z tajemniczą spiralą. Za powstanie aniowanej adaptacji odpowiadają studia Drive. Production I.G. USA i Adult Swim. Pozycję kompozytora muzyki obejmuje Colin Stetson (Hereditary). Co ciekawe, już w 2000 roku powstał film aktorski Uzumaki, w którym zagrali Eriko Hatsune i Fan Fhi.

Anime Uzumaki zostało określone jako mini seria. Na widzów czekają bowiem tylko cztery epizody. Czy warto było zatem czekać aż kilka lat? Przekonamy się już wkrótce. Kiedy tylko pojawi się dokładny termin premiery tego projektu, od razu się o tym dowiecie.

 

 

 

Tagi Anime Manga