Może nieco zapeszymy tym newsem, ale to naprawdę bardzo ważna informacja. Od kilku tygodni autor mangi Hunter x Hunter codzienne rysuje nowe strony swojego dzieła (zazwyczaj 3 strony dziennie). Postępami dzieli się na Twitterze, gdzie śledzi go kilka milionów fanów.

Yoshihiro Togashi powrócił do rysowania mangi Hunter x Hunter po bardzo długiej przerwie. Na początku zeszłego miesiąca zdradził, że skończył szkic 401. rozdziału. Obecnie pracuje nad pierwszą wersją 412. rozdziału.

 

 

Wielu fanów sądziło, że mangaka przygotuje tylko 10 nowych rozdziałów. Właśnie takie tempo utrzymywał od 2016 roku. Na przestrzeni ostatnich kilku lat Yoshihiro Togashi powracał, aby narysować 10 rozdziałów, wydać nowy tom, i znowu zrobić sobie przerwę. Tym razem jednak mangaka dobił już do 12. nowego rozdziału. Czy to oznacza, że zostanie z nami na dłużej? Bądźmy dobrej myśli.

Yoshihiro Togashi cierpi na poważne problemy zdrowotne, w tym między innymi na chroniczne bóle pleców. Jego stan uniemożliwia mu regularną pracę nad mangą Hunter x Hunter, która rozpoczęła się w 1998 roku, a do tej pory dostała tylko 400 rozdziałów (dla porównania One Piece z 1997 roku ma już ponad 1100 rozdziałów). Przedstawiciele wydawnictwa Shueisha nie poinformowali jeszcze, kiedy nowa paczka rozdziałów zawita do magazynu Weekly Shounen Jump. Jednak, nawet z 12 nowymi rozdziałami czekają nas przynajmniej trzy miesiące cotygodniowe lektury z młodymi łowcami.

dvdv

 

Hunter x Hunter to historia nastoletniego Gona, który, pragnąc odnaleźć ojca, zostaje "łowcą". To elitarni wojownicy posiadający niezwykłe moce. Dzieło Yoshihiro Togashiego odznacza się bardzo oryginalną fabułą, widowiskowymi walkami i ciekawie napisanymi postaciami. Mimo licznych przerw, pozycja ta nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem w fandomie mangi i anime. Na Netfliksie można znaleźć 148-odcinkową serię anime Hunter x Hunter wydaną w 2011 roku.

Anime od studia Madhouse ekranizuje 339 rozdziałów mangi Hunter x Hunter. Rozdziały od 340. do 412. nie zostały jeszcze zanimowane.

Na koniec warto przypomnieć, że w tym roku do sprzedaży trafi bijatyka Hunter x Hunter: Nen x Impact. Być może powrót mangi jest spowodowany również promocją tej nadciągającej gry.