The Seven Deadly Sins: Four Knights of the Apocalypse to pełnoprawna kontynuacja The Seven Deadly Sins (Nanatsu no Taizai), która była emitowana w japońskiej telewizji od października 2023 roku do marca 2024 roku.

Netflix zdecydował się wydać to anime, ale w częściach. Do tej pory dostaliśmy pierwsze 11 epizodów, które pojawiło się w styczniu 2024 roku. Teraz gigant streamingu przymierza się do premiery pozostały 13 odcinków. Oficjalnie ogłoszono, że dalsza część The Seven Deadly Sins: Four Knights of the Apocalypse zawita na Netflix już 27 czerwca 2024 roku.

 

 

Głównym bohaterem tego tytułu nie jest syn Meliodasa i Elizabeth, Tristan. Akcja skupia się wokół dzielnego młodzieńca imieniem Percival, jednak wraz z postępem fabuły pojawiają się kolejni przedstawiciele nowego pokolenia "Siedmiu grzechów".

Maki Odaira (Pokémon Journeys: The Series) zajmuje się reżyserią z ramienia studia Telecom Animation Film, a Shigeru Murakoshi (I'm Quitting Heroing, Zombie Land Saga )nadzoruje prace nad scenariuszem. Nakaba Suzuki rozpoczął mangę The Seven Deadly Sins: Four Knights of the Apocalypse w czerwcu 2021 roku, ponad rok po zakończeniu losów Meliodasa. Tytuł nadal się ukazuje w formie tygodnika i liczy już ponad 120 rozdziałów.

 

Warto również wspomnieć, że The Seven Deadly Sins: Four Knights of the Apocalypse doczeka się już niedługo drugiego sezonu. Emisja w japońskiej telewizji rozpocznie się w październiku 2024 roku. Możemy zatem śmiało założyć, ze kolejne epizody tego tytułu zawitają na Netflix na początku 2025 roku. Będzie to wówczas pierwsza część drugiego sezonu.