The Eminence in Shadow (Kage no Jitsuryokusha ni Naritakute!) to ciepło przyjęty odcinkowy isekai, który do tej pory doczekał się aż dwóch sezonów. Wraz z grudniowym finałem drugiej serii, zapowiedziano filmową kontynuację tej historii. Tak, na horyzoncie powoli wyłania się pełnometrażowa animacja z tego uniwersum.

Do sieci trafił właśnie zwiastun filmu anime The Eminence in Shadow: Lost Echoes (Kage no Jitsuryokusha ni Naritakute! Movie: Zankyou-hen). Niestety, jego data premiery nadal pozostaje nieznana.

 

 

Film będzie kanoniczy względem dwóch sezonów anime, oraz light novel, autorstwa Touzaia i Daisuke Aizawy. Oznacza to, że należy go obejrzeć po finale drugiego sezonu, oraz przed potencjalnym trzecim sezonem, który nie został jeszcze zapowiedziany. Materiał źródłowy nadal się ukazuje - light novel wychodzi nieprzerwanie od listopada 2018 roku.

The Eminence in Shadow to historia młodzieńca, który odradza się w innym świecie, gdzie zakłada grupę do walki z wyimaginowanym kultem. Z czasem główny bohater dowiaduje się, że wymysł jego wyobraźni wcale nie jest tak fikcyjny jak mu się wydawało.

Data premiery filmu anime The Eminence in Shadow: Lost Echoes pozostaje nieznana. Na ten moment nie wiadomo, czy seans będzie możliwy w granicach naszego kraju.