To była tylko kwestia czasu. Skoro mangowe dzieło Yuujiego Terajimy cieszy się niemałą popularnością, w końcu musiała zapaść decyzja o przedłużeniu animowanej adaptacji.

Oficjalnie ogłoszono, że seria anime Ace of Diamond Act II dostanie sequel. Szczegóły na temat formatu nie zostały jeszcze sprecyzowane, ale najprawdopodobniej chodzi o drugi sezon produkcji z 2019 roku.

bfb

 

Ace of Diamond to historia Eijuna Sawamury, który dołączył do elitarnego sportowego liceum, gdzie drużyna baseballowa jest jedną z najlepszych w kraju. Eijun stara się udowodnić, że zasługuje na miejsce w podstawowym składzie, co wcale nie będzie proste.

Manga Ace of Diamond ukazywała się w latach 2006 - 2015 i zainspirowała dwa długie sezony anime (75 i 51 odcinków). W latach 2016 - 2022 na japońskim rynku gościła bezpośrednia kontynuacja, czyli manga Ace of Diamond Act II. Ta pozycja dostała 52-odcinkową serię anime (emitowaną w latach 2019 - 2020). Możemy śmiało założyć, że nadciągający sequel przedstawi pozostałe rozdziały z już zakończonej opowieści.

Za pierwsze dwa sezony odpowiadały studia Production I.G. i Madhouse. Serię anime Ace of Diamond Act II stworzył już tylko Madhouse. Kto przygotuje nadciągającą kontynuację? Na ten moment nie wiadomo (ale prawdopodobnie Madhouse).

Tagi Anime Manga