Crunchyroll nie przestaje zaskakiwać fanów anime. Gigant streamingu nabył właśnie prawa dystrybucyjne do kolejnych pełnometrażowych produkcji - Haikyu!! The Dumpster Battle, Blue Lock The Movie - Episode Nagi, oraz Overlord: The Sacred Kingdom. Na ten moment mówi się głównie o premierze na amerykańskiej ziemi, ale w przyszłości seans będzie możliwy także w Europie, czyli również w Polsce.

Już teraz wyznaczono termin polskiej premiery pierwszej z wymienionych produkcji. Siatkarze zagoszczą na wielkim ekranie!

Haikyu!! The Dumpster Battle

dvdv

 

Haikyu!! to historia Hinaty Shoyo - młodzieńca, który marzy o karierze siatkarskiej. Mimo niskiego wzrostu, Hinata posiada ogromny talent do tego sportu, dzięki czemu jego licealny zespół radzi sobie naprawdę dobrze w turnieju o skali krajowej.

Za reżyserię i scenariusz tego przedsięwzięcia odpowiada Susumu Mitsunaka, który pracował przy pierwszym i trzecim sezonie serii anime Haikyu. To pierwsza część z dwuczęściowego projektu, który stanowi kontynuację produkcji odcinkowej.

  • Data premiery w Japonii: 16 lutego 2024 roku
  • Data premiery w USA: 31 maja 2024 roku
  • Data premiery w Polsce: 31 maja 2024 roku

Blue Lock The Movie - Episode Nagi

vdv

 

Blue Lock opowiada zmagania młodych zawodników piłki nożnej, którzy walczą o miano najlepszego napastnika w prestiżowej akademii sportowej. Na pierwszym planie nowego filmu znajdzie się jeden z bohaterów, Seishirō Nagi.

Nad filmem pracuje ekipa, która powołała do życia serię anime Blue Lock. Cały projekt przygotowuje studio 8-Bit. Reżyserem jest Shunsuke Ishikawa, który pełnił pozycję asystenta reżysera produkcji odcinkowej. Scenariusz stworzył Taku Kishimoto (Haikyu!!, Silver Spoon, Fruits Basket). Za podkład muzyczny odpowiada Jun Murayama. W prace zaangażowani są także autorzy mangi Blue Lock - Yūsuke Nomura przygotował filmowy design postaci, a Muneyuki Kaneshiro nadzoruje scenariusz.

  • Data premiery w Japonii: 19 kwietnia 2024 roku
  • Data premiery w USA: 28 czerwca 2024 roku
  • Data premiery w Polsce: ???

Overlord: The Sacred Kingdom

dvd

 

To historia młodego mężczyzny, który zostaje uwięziony w grze. Posiada on jednak pełen arsenał skilli, bardzo wysoki poziom i liczne magiczne artefakty. Bardzo szybko orientuje się również, że żadna istot w świecie, do którego trafił nie jest w stanie mu dorównać.

Film anime stanowi kontynuację czterech sezonów anime.

  • Data premiery w Japonii: 2024 rok
  • Data premiery w USA: ???
  • Data premiery w Polsce: ???

Kiedy tylko pojawią się potwierdzone informacje na temat polskiej dystrybucji wspomnianych produkcji, od razu je wam przekażemy.