Kieszonkowe stworki jeszcze nigdy nie były tak kieszonkowe. Przedstawiciele firmy The Pokemon Company zapowiedzieli zupełnie nową mobilną karciankę ze świata Pokemon.

Pokemon Trading Card Game Pocket zmierza na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android. Za produkcję tę odpowiadają studia Creatures i DeNA, a światową premierę przewidziano na 2024 rok.

 

 

 

Z udostępnionych informacji wynika, że gracze będą w stanie raz dziennie, całkowicie za darmo, otworzyć aż dwa boostery kart. Poza znanymi kartami pojawią się też zupełnie nowe, ekskluzywne tylko dla nowej mobilnej gry Pokemon TCG Pocket.

Reszta gameplayu pozostanie znajoma dla fanów Pokemon TCG. Zbieraj karty i walcz z innymi graczami w pojedynkach kieszonkowych stworków.

Pokemon Trading Card Game to kolekcjonerska gra karciana na podstawie gier z serii Pokémon, wprowadzona po raz pierwszy w Japonii w październiku 1996, a następnie w Ameryce Północnej w grudniu 1998. Była pierwotnie wydawana przez Wizards of the Coast, firmę produkującą Magic: the Gathering.

Czekacie na nadejście tej mobilnej karcianki?