Nasz rodzimy dystrybutor szykuje kolejną perełkę dla fanów produkcji z Dalekiego Wschodu. Oficjalnie ogłoszono, że już 12 kwietnia do polskich kin wejdzie odniowiona wersja filmu anime Lupin III: Zamek Cagliostro. Oryginalna japońska premiera tego widowiska miała miejsce w grudniu 1979 roku. Tym razem na widzów czeka seans w wersji 4K.

Już teraz do akcji promocyjnej dołączyły kina Helios i Multikino. Możemy śmiało założyć, że seans będzie możliwy także za pośrednictwem Cinema-City.

dsvvsd

 

Lupin III ze swoim partnerem Jigenem rabują Zamek Cagliostro, w środku którego odnajdują uwięzioną księżniczkę. Lupin, wnuk legendarnego 'dżentelmena włamywacza" Arsene Lupina przybywa do Europy, gdzie zamierza rozwikłać jedną z najtrudniejszych zagadek w swojej karierze. Z czasem okazuje się, iż Lupin trafił na trop spisku, który swoimi korzeniami sięga kilkaset lat w przeszłość.

Jak możecie przeczytać na załączonej grafice, jest to jedno z pierwszych animowanych dzieł w reżyserii legendarnego Hayao Miyazakiego (Mój sąsiad Totoro, Księżniczka Mononoke, Spirited Away). Być może polski dystrybutor pokusił się o to widowisko ze względu na sukces niedawngo dzieła Miyazakiego, czyli filmu anime Chłopiec i czapla.

Planujecie wycieczkę do kina?