To się znowu dzieje. Nieustraszeni pogromcy demonów ponownie zagoszczą w polskich kinach. Przedstawiciele firm Crunchyroll i Aniplex of America nie tylko podzielili się nową zapowiedzią produkcji anime o tytule Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba -To the Hashira Training-, ale podali także termin premiery tego widowiska na arenie międzynarodowej.

Dowiedzieliśmy się, że polscy widzowie będą mogli sięgnąć po ten seans już 23 lutego 2024 roku. Nie zabraknie także wersji IMAX.

 

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba -To the Hashira Training- to produkcja łącząca finałowy odcinek serii anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Swordsmith Village Arc (trzeci sezon) i pierwszy godzinny odcinek nadciągającej serii anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Hashira Training Arc (czwarty sezon).

Kimetsu no Yaiba to jedna z najpopularniejszych mang ostatnich lat. Tytuł ten skupia się wokół młodych pogromców demonów. Rodzina Tanjiro została wymordowana przez bezwzględnego Muzana, a jego siostra, Nezuko, zamieniona w demona. Tanjiro dołącza do oddziału pogromców demonów, a jego celem staje się nie tylko powstrzymanie Muzana, ale także zamiana Nezuko w człowieka.

 

Wspomniany wątek "Hashira Training" obejmuje tylko 9 rozdziałów (128 - 136), co sugeruje bardzo krótki sezon. Możliwe jednak, że tym razem ekipa ze studia ufotable zdecyduje się uwzględnić ten wątek jako wstęp do nieco dłuższej piątej serii. Po wątku "Hashira Training" pozostały już tylko dwa długie wątki - Infinity Castle (137 - 183) i Sunrise Countdown (184 - 205). Manga Kimetsu no Yaiba zakończyła się na 205. rozdziale.

Czwarty sezon serii anime Demon Slayer/Kimetsu no Yaiba wystartuje w kwietniu 2024 roku.