Już w październiku wystartowała seria anime The Seven Deadly Sins: Four Knights of the Apocalypse (Mokushiroku no Yon-kishi), stanowiąca kontynuację losów Meliodasa i jego towarzyszy.

Podobnie jak w przypadku innych produkcji, na widzów czeka krótka przerwa świąteczno-noworoczna. Do sieci trafiła zapowiedź dalszych odcinków wspomnianej serii. The Seven Deadly Sins: Four Knights of the Apocalypse powróci już 7 stycznia 2024 roku.

 

 

Głównym bohaterem tego tytułu nie jest syn Meliodasa i Elizabeth, Tristan. Akcja skupia się wokół dzielnego młodzieńca imieniem Percival, jednak wraz z postępem fabuły pojawiają się kolejni przedstawiciele nowego pokolenia "Siedmiu grzechów".

Maki Odaira (Pokémon Journeys: The Series) zajmuje się reżyserią z ramienia studia Telecom Animation Film, a Shigeru Murakoshi (I'm Quitting Heroing, Zombie Land Saga )nadzoruje prace nad scenariuszem. Nakaba Suzuki rozpoczął mangę The Seven Deadly Sins: Four Knights of the Apocalypse w czerwcu 2021 roku, ponad rok po zakończeniu losów Meliodasa. Tytuł nadal się ukazuje w formie tygodnika i liczy już ponad 120 rozdziałów.

Seria anime The Seven Deadly Sins: Four Knights of the Apocalypse została przewidziana na 24 odcinki. Już 31 stycznia na Netfliksie pojawi się pierwsza połowa tej produkcji, czyli pierwsze 12 epizodów.