Fani anime od wielu lat marzyli o takim projekcie. Przedstawiciele studia WIT (Attack on Titan, Spy x Family, Vinland Saga) oficjalnie zapowiedzieli remake serii anime One Piece.

Tak, dobrze przeczytaliście, ta licząca obecnie ponad 1000 odcinków produkcja od studia TOEI doczeka się odświeżonej wersji. Mimo iż najnowsze epizody prezentują się niesamowicie, nawet najbardziej zagorzali fani muszą przyznać, że początkowe odcinki (z 1999 roku) wymagają pewnych poprawek.

Na obecny moment nie wiadomo, w jakiej formie zostanie udostępniony wspomniany remake. Studio WIT jest znane z krótkich produkcji, a adaptacja mangi obejmującej ponad 1100 rozdziałów może przerosnąć ten zespół animatorów.

Dowiedzieliśmy się jednak, że remake One Piece zostanie wydany na platformie Netflix, gdzie obecnie gości ciepło przyjęty serial aktorski z tego uniwersum.

 

 

Przedstawiciele Netfliksa wyjawili, że na start zostanie podjęty wątek East Blue, czyli początek mangi. Oznacza to, że remake nie pominie wstępu do dzieła Eiichiro Ody. East Blue to wątek, który przedstawił także wydany niedawno serial aktorski. Ta adaptacja posiadała jednak kilka zmian jak na przykład wczesne wyjawienie tożsamości Garpa.

One Piece to wydawana od 1997 roku manga o najwyższej sprzedaży tomów w historii. To opowieść załogi Słomianego Kapelusza, której przewodzi Monkey D. Luffy. Ich głównym celem jest znalezienie legendarnego skarbu One Piece, oraz spełnienie marzeń poszczególnych członków załogi.

Data premiery remake'u serii anime One Piece nie jest znana.