Chi.: Chikyuu no Undou ni Tsuite (About the Movement of the Earth) to manga autorstwa japońskiego rysownika o pseudonimie Uoto. W czerwcu zeszłego roku zapowiedziano, że pozycja ta doczeka się serii anime. Teraz z kolei dowiedzieliśmy się, że premierę wyznaczono na 2024 rok. Najprawdopodobniej na kwiecień, lipiec lub październik (zgodnie z sezonową ramówką telewizyjną).

Dlaczego jednak seria ta powinna przykuć waszą uwagę? Odpowiedź jest prosta - akcja rozgrywa się w Polsce. Tak, dobrze przeczytaliście.

 

Opis: XV-wieczna Polska. To czasy, kiedy heretycy byli paleni na stosie. Rafał to młodzieniec o genialnym umyśle - wszyscy wierzą, że będzie studiował teologię na uniwersytecie. Tymczasem Rafał spotyka tajemniczego człowieka i uczy się od niego heretyckiej "prawdy" o świecie.

To historia, która wydaje się być inspirowana losami Mikołaja Kopernika. Co ciekawe, manga ta została w 2022 roku wyróżniona najwyższą nagrodą na Tezuka Osamu Cultural Prize. To najbardziej prestiżowa nagroda w świecie japońskiego komiksu. Chi.: Chikyuu no Undou ni Tsuite obejmuje 8 tomów, lub 62 rozdziały. Uoto wydawał swoje dzieło w latach 2020 - 2022. Ostatni chapter ujrzał światło dzienne dwa miesiące temu.

Na obecny moment wiadomo tylko, że za adaptację odpowiedzialne będzie szanowane studio Madhouse (Overlord, Hajime no Ippo). Kiedy tylko pojawią się nowe informcje odnośnie premiery, od razu je wam przekażemy.